سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله صافی گلپایگانی: شأن قم در ايام فاطميه حفظ شود

آيت الله صافي گلپايگاني، خدمت در نيروي انتظامي را باعث افتخار دانست و اضافه کرد: خدمت شما مورد عنايت حضرت ولي عصر (عج) است.
یکی از مراجع تقليد شیعیان با اشاره به تقارن ایام فاطمیه با نوروز، گفت: بايد شأن قم در ايام فاطميه حفظ شود.

آيت الله العظمي لطف الله صافي گلپايگاني در دیدار فرمانده انتظامی استان قم با وی، با بيان اينکه تمامي مسئولان بايد ديدگاهشان خدمت به دين و مردم باشد از شغل پليس به عنوان شغلي عزيز نام برد و گفت: حفظ امنيت مردم در رأس امور است.

وی در بخش ديگري از سخنان خود به ايام فاطميه و تقارن آن با عيد نوروز اشاره و تصريح کرد: بايد شأن قم در ايام فاطميه حفظ شود.

اين مرجع معظم تقليد در ادامه با بيان اينکه نيروي انتظامي نهادي است که مطالبات مردم را پيگيري مي‌کند گفت: محور همه فعاليت‌ها بايد رضايت پروردگار بوده و در انجام وظايف، آبروي نظام و مملکت محفوظ باشد.

آيت الله صافي گلپايگاني، خدمت در نيروي انتظامي را باعث افتخار دانست و اضافه کرد: خدمت شما مورد عنايت حضرت ولي عصر (عج) است.

وجود 420 خانواده قرآنی در فرماندهي انتظامي استان قم

فرمانده انتظامي استان قم نیز در ابتداي اين ديدار طي سخناني با بيان اينکه خداوند نعمت‌هاي بيشماري براي بشر فراهم کرده به سه فرصت در زندگي انسان اشاره کرد و افزود: اولين فرصت توبه است که انسان گنهکار مي‌تواند دوباره به مسير صحيح برگردد.

عبادت، دومين فرصتي بود که سردار کاظم مجتبايي به آن اشاره کرد و گفت: فرصت عبادت باعث مي شود تا انسان علاوه بر توبه از جايگاه قبلي خود بالاتر برود.

وي در ادامه فرصت خدمتگزاري را به عنوان سومين فرصت عنوان و تصريح کرد: همه کساني در اين نظام براي حل و رسيدگي به مشکلات مردم مسئوليتي دارند از اين نعمت برخوردارند و زماني اين خدمت ارزش دارد که علاوه بر اخلاص و صحت عمل ، خدمت بدون منت باشد.

فرمانده انتظامي قم در بخش ديگري از سخنان خود انس با قرآن کريم و برخورداري از معرفت ديني را باعث تقويت ايمان ذکر کرد و گفت: در مجموعه فرماندهي انتظامي استان قم بيش از 420 خانواده قرآني متشکل از حافظان قرآن کريم از يک جزء تا حفظ کل وجود دارد.

وي با بيان اينکه تعدادي از کارکنان اين فرماندهي در مسابقات درک مفاهيم قرآن کريم حائز رتبه در کشور هستند به برگزاري دوره هاي بصيرت در استان نيز اشاره و برگزاري اين دوره ها را سبب تقويت بينش عقيدتي و سياسي کارکنان عنوان کرد.

سردار مجتبايي در ادامه خدمت بدون منت و خالصانه را از مصاديق مردم داري برشمرد و با تاکيد بر حفظ کرامت و حرمت انساني در تمامي ماموريت ها، افزود: تنها برخورد با افراد متخلف در دستور کار پليس است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١٢-١٣٩٢, ١١:٠۵

   

پر مبحث ترین ها