سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله نوری همدانی:

رای مقابله با دشمنان نیازمند بیداری اسلامی در تمام ابعاد هستیم

وی با بیان این که دشمنان ما کینه توزند اظهار داشت: این کینه موجب شده آنها از همه ابعاد به ما حمله کنند و هیچ موقع به این صورت شاهد بسیج نیروها در مقابل خود نبوده‌ایم.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان این که امروز شاهد بسیج دشمن در مقابل نظام اسلامی هستیم، گفت: برای مقابله با دشمنان به یک بیداری اسلامی در تمام ابعاد نیاز است.

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار اعضای موسسه خیریه امدادگران عاشورا با بیان این که اسلام یک دین اجتماعی کامل است، اظهار داشت: انسان کامل، کسی است که به تمام ابعاد زندگی توجه کند، این که انسان تنها به یک جنبه از زندگی توجه کند اشتباه است.

وی با بیان این که مسلمان واقعی، باید برای تمام ابعاد زندگی برنامه داشته باشد به ویژه در دنیای کنونی که دشمنان در تمام ابعاد در مقابل ما صف آرایی کرده‌اند، افزود: تأکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی به این دلیل است که دشمن امروز از آن طریق به فکر ضربه زدن به اسلام است.

استاد برجسته حوزه با بیان این که از زمانی که نظام اسلامی قدرتمندتر شده، خصومت دشمنان نیز بیشتر شده است، گفت: آنها می‌ترسند در کشورهای عربی، نظامی مانند نظام ایران، به وجود آید و دست به کار شده‌اند که جلوی بیداری اسلامی را بگیرند.

وی با بیان این که دشمنان ما کینه توزند اظهار داشت: این کینه موجب شده آنها از همه ابعاد به ما حمله کنند و هیچ موقع به این صورت شاهد بسیج نیروها در مقابل خود نبوده‌ایم.

آیت الله نوری همدانی با بیان این که کینه دشمنان موجب شد کاستی‌هایی را به نام حقوق بشر در مقابل ما علم کنند، گفت: برای مقابله با آنها یک بیداری اسلامی در تمام ابعاد نیاز است.

وی با بیان اینکه کینه دشمن موجب شده به بهانه انرژی هسته‌ای و حقوق بشر در مقابل ما بایستد، ادامه داد: دشمنان به دنبال خدشه‌دار کردن چهره جمهوری اسلامی و ملت ایران در جهان هستند و از همه ابزارها در این راستا استفاده می‌کنند که نمونه اخیر آن اقدام نابخردانه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفر به ایران بود.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت سلامت روحی و جسمی افزود: عقل سالم در بدن سالم است، ورزش عمومی می‌تواند ریشه بسیاری از بیماری‌ها را خنثی کند؛ بنده هر روز به ورزش می‌پردازم و موجب شده است که با این سن سلامتی و نشاطم مانند 50 سال قبل باشد.

وی با بیان این که تحرک منظم و مداوم در جلوگیری امراض موثر است و روایات بر کم خوردن غذا تأکید دارد.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله نوری همدانی یادآور شد: روایات فراوانی داریم که بیان می‌کنند کم غذا خوردن موجب سالم بودن بدن و سالم بودن قلب می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١٢-١٣٩٢, ١۶:٢٩

   

پر مبحث ترین ها