سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

غرویان: اقتصاد مقاومتی به معنای منزوی شدن در جهان نیست

بروز شده : ٣-٠١-١٣٩٣, ٢٠:١١    نسخه چاپی    
در نهادینه شدن شعار سال باید از متفکرین دانشگاه و حوزه به دور از باندبازی ها و جناح بازی ها استفاده شود و در بهره گیری از نخبگان نیز باید به شعار اعتدال که شعار رئیس جمهور بود نیز توجه داشت.
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای منزوی شدن در جهان نیست بلکه به این معنا است که همراه با داد و ستد با جهانیان خود نیز دست به ابتکار و نوآوری بزنیم.

حجت الاسلام والمسلمین محسن غرویان در گفتگو با خبرنگار ما، با اشاره به نامگذاری سال جدید با عنوان اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری گفت: شاه بیت فرمایشات ایشان اقتدار و قوت در بعد اقتصادی است.

وی با بیان اینکه باید از قدرت فکری جوانان برای تحقق اقتصاد مقاومتی بهره برد گفت: باید از نظریات کلیه نظرپردازها و صاحبان علم و دانش در زمینه های مختلف استفاده شود و تصمیم گیری ها به شکل شعاری نباشد.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی تاکید کرد: در نهادینه شدن شعار سال باید از متفکرین دانشگاه و حوزه به دور از باندبازی ها و جناح بازی ها استفاده شود و در بهره گیری از نخبگان نیز باید به شعار اعتدال که شعار رئیس جمهور بود نیز توجه داشت.

وی در ادامه به ارتباط بین فرهنگ و اقتصاد اشاره و گفت: برخی اینگونه تصور می کنند که فرهنگ و اقتصاد ارتباطی با یکدگر ندارند در حالیکه در شعار سال نیز رهبری به گونه ای شعار را مطرح کرده اند که نشان از ارتباط این دو با یکدیگر و تاثیرپذیری این دو از هم است.

غرویان ادامه داد: در آموزه های دینی نیز بر ربط این دو مقوله به هم اشاره دارد به طوری که گفته شده فقر انسان را به کفر می کشاند و برای انسان درباره عدالت خداوند ایجاد شبه های اعتقادی می کند.

وی ادامه داد: در سطح وسیعتر باید گفت که نه تنها بین اقتصاد و فرهنگ ارتباط وجود دارد بلکه بین فرهنگ و سیاست خارجی و تمامی جوانب زندگی فردی و اجتماعی ارتباط وجود دارد.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی ادامه داد: برخی افراد این باور غلط را دارند که اقتصاد مقاومتی به معنای قطع ارتباط با جهانیان و منزوی شدن است در حالی که اقتصاد مقاومتی به معنای این است که ما می توانیم با کشور ها داد و ستد داشته باشیم و در عین حال تلاش کنیم به ابتکار و نوآوری بپردازیم و نیازهایمان را از داخل تامین کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠١-١٣٩٣, ٢٠:١١

   

پر مبحث ترین ها