سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی: کسانی که احتیاج ندارند نباید یارانه بگیرند

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در پاسخ به سئوال تعدادی از مقلدان مبنی بر اینکه آیا دریافت یارانه نقدی برای کسانی که دارای تمکن مالی بوده و نیازمند به استفاده از مبلغ آن نیستند، جایز است یا خیر، اظهار کرد: این قبیل اموال که در اختیار دولت محترم قرار دارد بیت المال است و لازم است که مسئولان محترم حکومت اسلامی، بیت المال را در راه تامین احتیاجات ملت مصروف نمایند.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان نظر خود در خصوص انصراف از دریافت یارانه نقدی، گفت: کسانی که احتیاج ندارند نباید بگیرند.

به گزارش خبرنگار مهر‏، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در پاسخ به سئوال تعدادی از مقلدان مبنی بر اینکه آیا دریافت یارانه نقدی برای کسانی که دارای تمکن مالی بوده و نیازمند به استفاده از مبلغ آن نیستند، جایز است یا خیر، اظهار کرد: این قبیل اموال که در اختیار دولت محترم قرار دارد بیت المال است و لازم است که مسئولان محترم حکومت اسلامی، بیت المال را در راه تامین احتیاجات ملت مصروف نمایند.

وی ادامه داد: منتها احتیاجات باید دسته بندی شود و اولویت بندی هایی بر اساس الاهم فی الاهم مورد توجه کامل قرار بگیرد و تا توفیق خداوند مصروف شود و از این راه خدمت رسانی‌ها انجام بگیرد.

این مرجع تقلید شیعیان در پایان پاسخ خود افزود: بنابراین چون معیار و ملاک صرف بیت المال در راه تامین نیازمندی‌ها است لذا کسانی که احتیاج ندارند نباید بگیرند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠١-١٣٩٣, ١۴:۵۴

   

پر مبحث ترین ها