سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آيت الله صافي گلپایگانی: هيچ مقامي بالاتر از شهادت در راه امر به معروف و نهي از منكر نیست

استاد برجسته حوزه، شهادت در راه خدا را بالاترين درجه انسان دانست و خطاب به مادر شهيد ناهي از منكر گفت: حضرت رسول اكرم (ص) مي‌فرمايد هيچ عملي بالاتر از اين نيست كه انسان در راه خداوند متعال به مقام شهادت برسد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه از بين رفتن ريشه گناهان در جامعه، نياز به امر به معروف و نهي از منكر همگاني دارد، گفت: هيچ مقامي بالاتر از اين نيست كه انسان در راه امر به معروف و نهي از منكر به مقام شهادت نائل بشود.

به گزارش مهر، آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی امروز در دیدار جمعي از خانواده شهدا و جانبازان امر به معروف و نهي از منكر ضمن تسليت به خانواده شهيد خليلي، طلبه آمر به معروف و ناهي از منكر، از خداوند متعال براي ايشان طلب رحمت و مغفرت، و براي بازماندگان، صبر جميل و اجر جزيل مسألت نمود.

وی با اشاره به اهميت امر به معروف و نهي از منكر در تعاليم اسلامي گفت: آيات شريفه قرآن و روايات اهل بيت (ع) توصيه بسياري به اين واجب الهي كرده‌اند تا آنجا كه اميرالمؤمنين (ع) فرمودند: و ما اعمال البرّ كلها و الجهاد في سبيل الله عند الأمر بالمعروف و النهي عن المنكر الا كنفثة في بحر لجي؛ همه كارهاي خير و جهاد در راه خدا در مقابل امر به معروف و نهي از منكر مانند آب دهان است در برابر اقيانوسي عميق.

استاد برجسته حوزه، شهادت در راه خدا را بالاترين درجه انسان دانست و خطاب به مادر شهيد ناهي از منكر گفت: حضرت رسول اكرم (ص) مي‌فرمايد هيچ عملي بالاتر از اين نيست كه انسان در راه خداوند متعال به مقام شهادت برسد.

وی افزود: شما هم بدانيد كه هيچ مقامي بالاتر از اين نيست كه انسان در راه امر به معروف و نهي از منكر به مقام شهادت نائل بشود. خوشا به حالتان و اين مقام، افتخاري است براي خانواده و فرزندان و اعقاب شما.

از بين رفتن ريشه گناهان در جامعه، نياز به امر به معروف و نهي از منكر همگاني دارد

آيت الله صافي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه از بين رفتن ريشه گناهان در جامعه، نياز به امر به معروف و نهي از منكر همگاني دارد افزود: اگر همه مردم و مسئولان به اين وظيفه شرعي عمل نمايند اتفاقات ناگواري مانند آنچه پيش آمده رخ نمي‌دهد. كساني كه در اين امر كوتاهي مي‌كنند، پيش خداوند متعال، گرفتارند و مسئوليت دارند.

وی خطاب به بانوان حاضر در جلسه بيان كرد: شما هم با پوشيدن چادر و حجاب كامل در جامعه دائماً در حال جهاد و امر به معروف و نهي از منكر هستيد.

این مرجع تقلید شیعیان ضمن اشاره به مقام شهدا و جانبازان راه امر به معروف و نهي از منكر تأکید کرد: شما بايد به اين كار بزرگي كه انجام داده‌ايد افتخار كنيد كه انشاء الله مورد قبول حضرت ولي عصر ارواحنا فداه قرار گرفته است.

در پایان اين جلسه، حاضران يك جلد قرآن كريم و هدايايي از دست مرجع عاليقدر به رسم يادبود دريافت کردند.

كشور عراق با رفع اختلافات تحت نظر مرجعيت راه استقلال خود را ادامه دهد

آیت صافی گلپایگانی همچنین در دیدار سفیر عراق، با تشكر از ايشان و مسئولان كشور و ملت عراق گفت: ما و عراق همه در يك خط و فكر هستيم و همه، عزّت و سربلندي اسلام و مسلمانان را در جهان خواهانيم.

وی در قسمت ديگري از سخنان خود گفت: وجود عتبات عاليات در كشور عراق و علاقه شديد شيعيان به ائمه معصومين(ع)، يكي از عوامل مهمّ ارتباط ديني و عاطفي و مذهبي بين دو كشور است.

استاد برجسته حوزه در ادامه با اشاره به لزوم محوريت مرجعيت در رفع اختلاف گروه‌هاي مختلف در عراق گفت: امروز دشمنان اسلام همه در فكر اين هستند كه با ايجاد اختلاف بين مسلمانان به منافع خود در منطقه رسيده و ثروت هاي بزرگ كشورهاي اسلامي را به تاراج ببرند. انشاء الله تعالي با رفع مشكلات و نواقص موجود و با رفع اختلافات بين گروه‌هاي عراقي كشور عراق، تحت نظر مرجعيت، با عزّت و سربلندي راه استقلال خود را ادامه دهد و امّيدواريم در انتخابات جديد مردم نشان دهند كه همه فقط به فكر عظمت و عزّت اين كشور هستند و دشمنان اسلام را نااميد كنند.

وی ضمن اشاره به وجود رابطه حسنه بين حوزه علميه قم و نجف اشرف افزود: الحمدلله روابط بين حوزه قم و نجف روابط حسنه‌اي است كه انشاء الله اين سير ادامه خواهد داشت و روز به روز بر اين روابط افزوده خواهد شد.

آیت الله صافی در پايان اين ديدار براي مردم عراق دعا كرد و گفت: من هميشه براي مردم مظلوم عراق بخصوص شيعيان دعا مي‌كنم. انشاء الله تعالي نجات واقعي و پيروزي در مقابل گروه هاي منحرف از آن ملّت مظلوم عراق خواهد بود.

در ابتداي اين ديدار، سفير عراق گزارش مختصري از اوضاع عراق و خدمت رساني به زائران عتبات عاليات را ارائه نمود و آمادگي عراق را براي خدمت بيشتر به زائران ايراني اعلام كرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠١-١٣٩٣, ١٩:۵٠

   

پر مبحث ترین ها