سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی:خدمت در نظام جمهوری اسلامی موجب عاقبت به خیری است

آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه باید به آنچه از سوی مراجع تقلید و بزرگان گفته می‌شود توجه ویژه داشت، خدمت در نظام جمهوری اسلامی را موجب عاقبت به خیری دانست.
یکی از مراجع تقلید شیعیان، خدمت در نظام جمهوری اسلامی را موجب عاقبت به خیری عنوان کرد.

به گزارش مهر، آیت الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی قبل از ظهر سه شنبه در دیدار فرماندهان یگان ویژه پاسداران نیروی انتظامی سراسر کشور بیان کرد: خداوند در آیه 47 سوره انعام علت و سبب نزول پیامبران را بیان کرده است.

وی گفت: خداوند در قرآن می‌فرمایند که ملت و امت محتاج حضور پیامبران هستند، زیرا سعادت و خوشبختی انسان‌ها چنانچه تنها مربوط به عالم ماده بود با چشم ظاهر نیز امکان پذیر بود اما سعادت انسان تنها مربوط به عالم ماده نیست.

استاد برجسته حوزه بیان کرد: یک سلسله عقاید و اعتقادات به چشم نمی‌آیند اما به این معنی نیست که واقعیت ندارند که برای شناخت آنها باید راهنمایی حضور داشته باشد.

وی گفت: انسان قادر به درک همه مسائل نیست بنابرین خداوند باید پیغمبرانی بفرستد تا یک سلسله آثاری را به انسان‌ها نشان دهند تا آن‌ها را هوشیار سازند و نشان دهند که قدرتی مافوق، دنیا را آفریده است.

آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه علم پیامبر و امام لدنی است، افزود: انسان نیازمند حضور مربی یا معلم است پس باید پیامبر(ص) و امام در جامعه حضور داشته باشد.

این مرجع تقلید شیعیان گفت: در قانون کشور عده‌ای افراد مطیع و عده‌ای افراد متمرد هستند که با متمردین برخوردی قاطع می‌شود.

وی بیان کرد: خداوند به لباس و چهره افراد نگاه نمی‌کند بلکه به دل انسان‌ها توجه دارد پس باید انسان‌ها دل خود را در اختیار خداوند بگذارند.

آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه باید به آنچه از سوی مراجع تقلید و بزرگان گفته می‌شود توجه ویژه داشت، خدمت در نظام جمهوری اسلامی را موجب عاقبت به خیری دانست.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠١-١٣٩٣, ١۵:۴۴

   

پر مبحث ترین ها