سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله جوادی آملی: برخورد با ظالمان و مجرمان شرط تامین امنیت کشور است

وی تأکید کرد: کسی که آمر به معروف و ناهی از منکر را شهید می‌کند مجرم است و نباید امنیت داشته باشد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه مجرم نباید در جامعه امنیت داشته باشد گفت: برخورد با ظالم و مجرم و عدم حمایت از آن شرط تامین امنیت برای جامعه است.

به گزارش مهر، آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی امروز سه شنبه در درس تفسیر خود در مسجد اعظم قم تأکید کرد: عالمان دین کسانی هستند که در زندگی کارهای خود را بر اساس قرآن و الگوگیری از ائمه(ع) انجام می‌دهند.

برخورد جدی با مجرمان

این مفسر قرآن کریم با بیان اینکه ما هر روز در نمازهایمان از خدا می‌خواهیم که در زمره افرادی باشیم که مشمول نعمت خدا هستند، تصریح کرد: برای اینکه به نجات و سعادت برسیم و در زمره افراد برخوردار از نعمت باشیم باید نگذاریم تا ظالم و مجرم امنیت داشته باشند.

وی تأکید کرد: کسی که آمر به معروف و ناهی از منکر را شهید می‌کند مجرم است و نباید امنیت داشته باشد.

قائل به هماهنگی میان علم، عقل و دین هستیم

آیت الله جوادی آملی در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به تفاوت مبنایی ما با غرب در موضوع علم گفت: غربی‌ها معتقد به تجربه حسی هستند و هر آنچه را که نبینند علم نمی‌دانند در صورتی که ما وحی را علم قطعی و یقینی می‌دانیم.

وی تاکید کرد: بر همین اساس آنها جدایی دین از علم را مطرح می‌کنند در صورتی که ما قائل به هماهنگی میان علم، عقل و دین هستیم.

استاد برجسته حوزه در ادامه با اشاره به مراتب تقوا و تفاوت آن با علم اضافه کرد: تقوا مراتبی دارد که مرتبه اول آن ترک گناهان، مرتبه خاص آن ترک برخی حلالها و مرتبه بالاتر آن نیز پرهیز از هر کاری است که انسان را از لقای خدا دور می‌کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠١-١٣٩٣, ١٨:۵۵

   

پر مبحث ترین ها