سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علیدوست: دنیا بیش از هرزمان دیگر نیازمند رفتار فاطمی است

گاهی مواقع فقط ما یک جنبه از زندگی ایشان مثلا مادر بودن و یا همسر بودن را در نظر می‌گیریم و آن دیگر که حضور ایشان در اجتماع بعد از رحلت رسول اکرم(س) و ایراد سخنرانی را نادیده گرفته می‌شود که این امر باید اصلاح شود و با یک نگاه همه جانبه و بدون افراط و تفریط باشد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه گفت: دنیای امروز در شرایطی است که چه مسلمان و چه غیر مسلمان بیش از هر زمان دیگر احتیاج به رفتار فاطمی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم علیدوست در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تبریک فرارسیدن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) با بیان اینکه تأکید من این است که غیر از جهت الگو بودن باید به برخی دیگر از ویژگی‌های حضرت زهرا(س) توجه شود چون برخی خصوصیات ارتباط مستقیم با الگو شدن ندارد ولی برای انتخاب این بانو برای الگو بودن تأثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه حضرت فاطمه(س) ام الائمه هستند، بیان کرد: در واقع نظام امامت از دامن پربرکت این بانوی بزرگ اسلام آغاز شده است.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: دنیای امروز در شرایطی است که چه مسلمان و چه غیر مسلمان بیش از هر زمان دیگر احتیاج به رفتار فاطمی دارد و هرچه که زمان پشت سرگذاشته می‌شود این احتیاج بیشتر می‌شود که ما به الگویی همچون حضرت زهرا(س) نیازمندیم.

وی تاکید کرد: باید برای الگو قرار دادن ایشان نگاهی به دور از افراط و تفریط داشته باشم و در این الگو گیری نیز یک نگاه همه جانبه را در نظر بگیریم.

حجت الاسلام علیدوست با اشاره به مبحث افراط و تفریط عنوان کرد: گاهی مواقع فقط ما یک جنبه از زندگی ایشان مثلا مادر بودن و یا همسر بودن را در نظر می‌گیریم و آن دیگر که حضور ایشان در اجتماع بعد از رحلت رسول اکرم(س) و ایراد سخنرانی را نادیده گرفته می‌شود که این امر باید اصلاح شود و با یک نگاه همه جانبه و بدون افراط و تفریط باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠١-١٣٩٣, ١٩:١٢

   

پر مبحث ترین ها