سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله علوی‌گرگانی: ادعاهای اروپایی‌ها درباره مسائل حقوق بشر ایران واهی است

بروز شده : ٢-٠٢-١٣٩٣, ١٨:٢٣    نسخه چاپی    
این مرجع تقلید با بیان اینکه اروپایی‌ها فرهنگ ما را نمی‌فهمند، افزود: آن‌ها نمی‌دانند نظام جمهوری اسلامی یعنی چه و به این دلیل بحث حقوق بشر را مطرح می‌کنند.
یکی از مراجع تقلید قم با بیان اینکه اروپایی‌ها فرهنگ ما را نمی‌فهمند، گفت: آن‌ها نمی‌دانند نظام جمهوری اسلامی یعنی چه و به این دلیل بحث حقوق بشر را مطرح می‌کنند.

به گزارش فارس آیت‌الله العظمی سید محمدعلی علوی‌گرگانی امروز در دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با بیان اینکه دیدار مسئولین با علما را به فال نیک می‌گیریم، اظهار کرد: زمانی که بین علمای دین و مسئولین کشور تبادل نظر به وجود بیاید در کارها موفق‌تر خواهیم بود.

وی بیان کرد: خداوند مشورت را وسیله رشد قرار داده است و حضور شما در دفتر مراجع مژده خوبی است که بتوانیم در کشور به بهترین شکل حرکت کنیم.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه شهر قم دارای امتیازات خاصی است، تصریح کرد: با رهنمودهای رهبری قم تبدیل به یک استان شده و این عنایت رهبری باعث خیر و برکت استان شده است.

وی عنوان کرد: رهبری به بنده فرمودند برای اینکه مسئولین ارزش و جایگاه قم را بدانند این شهر را تبدیل به استان کردیم تا توجه بیشتری به این شهر داشته باشند.

علوی‌گرگانی با اشاره به اینکه برخی از امتیازات و خوبی‌ها را در شهر قم از دست داده‌ایم، گفت: از قدیم هر کسی که وارد قم می‌شد با چادر وارد می‌شد و حتی راننده‌هایی که وارد قم می‌شدند به مسافرین بیان می‌کردند که باید با چادر وارد شوید.

وی ضمن انتقاد از وضعیت حجاب موجود در قم بیان کرد: حجابی که شایسته شهر قم است و از قدیم بر آن تاکید می‌شده از دست رفته است.
این مرجع تقلید با بیان اینکه اروپایی‌ها فرهنگ ما را نمی‌فهمند، افزود: آن‌ها نمی‌دانند نظام جمهوری اسلامی یعنی چه و به این دلیل بحث حقوق بشر را مطرح می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ما در ایران دستورات الهی را اجرا می‌کنیم، گفت: خداوند در قرآن به پیامبر(ص) می‌فرماید که هیچ عملی از شما سر نمی‌زند مگر اینکه خداوند بر آن‌ها شاهد است.

علوی‌گرگانی با اشاره به اینکه ما باید در دنیای دیگر پاسخگوی کارهای خود باشیم، بیان کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید از هر کسی که من مقامی به او اعطا کردم در مورد همه کارهایش سئوال می‌شود مگر کارهایی که برای خداوند انجام داده است.

وی با بیان اینکه خوشحالم که شما سابقه مدیریت در قم را دارید، مطرح کرد: از شما انتظار داریم که سطح معرفت دانش‌آموزان را بالا ببرید.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه یکی از مشکلات ما این است که برخی از جوانان از نظر معارف آگاهی‌های لازم را ندارند، گفت: اگر معرفت دانش‌آموزان را بالا ببرید در زیر چتر معرفت، حجاب، احترام به پدر و مادر و اطاعت از رهبری و... به وجود می‌آید.

وی با اشاره به اینکه در گام اول باید اساتید معرفت داشته باشند، تاکید کرد: مهره‌های کلیدی جامعه یعنی مدیران و اساتید را باید راهنمایی کنیم به این دلیل که استاد نقش موثری در تربیت دانش‌آموزان دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٢-١٣٩٣, ١٨:٢٣

   

پر مبحث ترین ها