سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله سبحانی: ورود گسترده دختران به دانشگاه به مصلحت کشور نیست

بروز شده : ۵-٠٢-١٣٩٣, ١۶:١٠    نسخه چاپی    
امروز دانشگاه‌های کشور باید رشته‌هایی را دائر کنند که بتوانند گره از جامعه و کشور بگشاید و این رشته‌ها باید اولویت بندی تا بر اساس نیازهای جامعه برنامه ریزی شود اما متاسفانه امروز همه به دنبال گرفتن مدرک هستند تا از این طریق بتوانند شغلی پیدا کنند.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه کسی مخالف تحصیل دختران نیست، گفت: اما امروز باید مصلحت کشور و مسائل دینی را در نظر داشت و مسئولان نیز باید در پذیرش دانشجو اولویت‌ها را در نظر بگیرند.

آیت الله جعفر سبحانی شامگاه پنج شنبه در دیدار رئیس دانشگاه پیام نور و تعدادی از مدیران این دانشگاه اظهار داشت: قبل از انقلاب اسلامی تعداد زیادی از جوانان متقاضی ورود به دانشگاه بودند که متأسفانه دانشگاه‌ها ظرفیت کافی نداشتند که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و با گسترش دانشگاه‌ها این مشکل مرتفع شد و تعداد بیشتر از متقاضیان توانستند وارد دانشگاه شوند.

استاد برجسته حوزه، تأکید کرد: امروز دانشگاه‌های کشور باید رشته‌هایی را دائر کنند که بتوانند گره از جامعه و کشور بگشاید و این رشته‌ها باید اولویت بندی تا بر اساس نیازهای جامعه برنامه ریزی شود اما متاسفانه امروز همه به دنبال گرفتن مدرک هستند تا از این طریق بتوانند شغلی پیدا کنند.

آیت الله سبحانی بیان داشت: رشته‌هایی که در حیطه علوم انسانی هستند خوب‌ هستند اما باید رشته‌هایی را ارائه و ترویج کرد که علاوه بر فضیلت فردی، برای جامعه نیز مطلوب و نقش آفرین باشد.

وی با انتقاد از موج ورود بانوان به دانشگاه افزود: کسی مخالف تحصیل دختران نیست اما امروز باید مصلحت کشور و مسائل دینی را در نظر داشت و زنان نیز باید بدانند خانه داری آنها نوکری نیست بلکه خدمت به جامعه و خانواده است و مسئولان نیز باید در پذیرش دانشجو اولویت‌ها را در نظر بگیرند.

به گزارش مهر، این مرجع تقلید شیعیان تأکید کرد: نيازي نيست كه همه دختران به دانشگاه وارد شوند چرا كه اين مسئله در زمينه اشتغال نيز موجب انتظارات و توقعاتي مي‌شود.
وی همچینن ابراز داشت: تنها اکتفا کردن به کتاب برای دانشجویان کافی نیست بلکه دانشجو باید پای درس استاد حاضر شود و مطالب را به طور مستقیم از استاد دریافت کند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٢-١٣٩٣, ١۶:١٠

   

پر مبحث ترین ها