سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی: موفقیت جامعه در گرو اصلاح جوانان است

جامعه از کودکان، نوجوانان و کهنسالان تشکیل شده که برای قبضه آنها با هر گروه باید به شکل ویژه‌ای برخورد کرد، با کودکان با محبت و عاطفه، با جوانان به وسیله فرهنگ سازی و با کهنسالان با تهدید و زور. بهترین عامل موفقیت در جامعه جوانان هستند و اگر آنان اصلاح شوند جامعه اصلاح می‌شود در غیر این صورت باخته‌ایم.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه اگر جوانان اصلاح شوند جامعه اصلاح می‌شود، گفت: بهترین عامل موفقیت در جامعه جوانان هستند.

آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی قبل از ظهر شنبه در دیدار مدیرکل و مسئولان آموزش و پرورش استان قم اظهار داشت: ارزش علم در عمل است و بدون عمل، علم ارزشی ندارد، علم و عمل در کنار هم قرار دارند و مقام علم توام با عمل است.

وی بیان داشت: جامعه به منزله قشر پوست است و علم مغز آن است و به جامعه ارزش می‌دهد و اگر خودمان اهل عمل باشیم علم ما تأثیر خواهد داشت.
استاد برجسته حوزه عنوان کرد: خوش به حال کسی که امر به معروف می‌کند و خود نیز به آن عمل می‌کند و اگر کسی به موعظه‌ای عمل کند کار خیری انجام داده و دارای ارزش است.

آیت الله علوی گرگانی تصریح کرد: میرزا رضا شیرازی در علم و ذکاوت استثنا و دارای عظمت عجیبی بود و در داخل و خارج از کشور به او افتخار می‌کردند و در 12 سال پایان عمرش که بیمار بود مردم دست او را از پنجره زیارت می‌کردند.

به گزارش مهر، وی افزود: کسانی که اهل حقیقت هستند از گرفتن منصب و مقام در اضطراب هستند و می‌ترسند از این که آیا می‌توانند حق آن را ادا کنند یا خیر و این به آن دلیل است که کسی که مسئولیتی را قبول می‌کند باید پاسخگو باشد.

تاثیر معلم بر کودکان از پدر و مادر بیشتر است

این مرجع تقلید شیعیان یادآور شد: معلم را از آن جهت که دارای مقام و جایگاه والایی است بسیار گرامی می‌دارند، معلم مسئولیت ترقی روح را برعهده دارد و گاهی اوقات بیشتر از پدر و مادر نیز در یادگیرنده تاثیر می‌گذارد.

وی ابراز داشت: پیامبر گرامی اسلام می‌فرمایند عوام امت اصلاح نمی شوند مگر به اصلاح خواص و این سخن نشان می دهد که اگر عالمان و رئیسان و فرماندهان در جامعه به دستورات اسلام عمل نکنند عوام امت نیز اصلاح نخواهند شد، امید است ما جزو معلمان با عمل باشیم و رسالت دینی را برسانیم.

اگر جوانان را اصلاح نکینم باخته‌ایم

آیت الله علوی گرگانی تصریح کرد: جامعه از کودکان، نوجوانان و کهنسالان تشکیل شده که برای قبضه آنها با هر گروه باید به شکل ویژه‌ای برخورد کرد، با کودکان با محبت و عاطفه، با جوانان به وسیله فرهنگ سازی و با کهنسالان با تهدید و زور. بهترین عامل موفقیت در جامعه جوانان هستند و اگر آنان اصلاح شوند جامعه اصلاح می‌شود در غیر این صورت باخته‌ایم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٢-١٣٩٣, ١۵:٢٢

   

پر مبحث ترین ها