سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله جوادی آملی: آمارهای موجود در حوزه اعتیاد نگران کننده است

آیت الله جوادی آملی خاطرنشان ساخت: در کشور اسلامی نباید فاصله طبقاتی وجود داشته باشد، ما باید پای حکومت اسلامی خود بایستیم، در این صورت است که بر مشکلات فائق خواهیم آمد.
یکی از مراجع تقلید با ابراز نگرانی از آمارهای موجود در حوزه اعتیاد گفت:باید درد را پیدا و آن را ریشه ای حل کرد.

آیت الله العظمی ˈعبدالله جوادی آملیˈ در دیدار«علیرضا جزینی» قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با وی، افزود: بدترین دشمن و بهترین دوست در درون خود انسان است و اگر انسان ها رها فکر و اندیشه نکنند، دست به خودزنی و خودسوزی نمی زنند.

وی ادامه داد: اگر انسان با عقل خود تصمیم بگیرد زانوی شهوت و غضب را به زنجیر می کشد و در صورتی که انسان به خویشتن خویش بازگردد عقل را باز می یابد و دشمن خود را نیز می شناسد در این صورت رها نمی شود ولی اگر رها شود نمی تواند جلوی ول انگاری و شهوت و غضب خود را بگیرد، اینجاست که می گوید هر چه می خواهد بشود و بعد در دام بسیاری از مشکلات می افتد.

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه معتاد کارتن خواب دیگر نصیحت پذیر نیست، تصریح کرد: انسان اگر بیکار باشد، بی شغل باشد، ازدواج نتواند کند و کار فرهنگی هم بر روی او نشود، می شود انسان رها، اینجاست که می گوید من رها هستم پس هر چه می خواهد بشود.

وی با بیان اینکه انسان اگر در مدرسه، محیط کار جامعه و هر جایی که آسیب دید، باید ترمیم شود، گفت: نباید ناامید شد، باید درد را پیدا و آن را ریشه ای حل کرد.
این مرجع عالیقدر تقلید ادامه داد: در برخی موارد در کشور ما بی اخلاقی، رشوه و اختلاس اتفاق می افتد باید اینها را حل کرد تا به حل معضلات اجتماعی کمک شود.

به گزارش ایرنا؛ آیت الله جوادی آملی خاطرنشان ساخت: در کشور اسلامی نباید فاصله طبقاتی وجود داشته باشد، ما باید پای حکومت اسلامی خود بایستیم، در این صورت است که بر مشکلات فائق خواهیم آمد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٢-١٣٩٣, ٠٠:٢۴

   

پر مبحث ترین ها