سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی: اسلام پاسخگوی همه مسائل است

این مفسر قرآن کریم عنوان کرد: انسان موجودی اجتماعی است و قرآن کریم بر حضور در اجتماع و منطق احساس و تعقل توجه داشته و رشد و نمو انسان و عمل به واجبات کفایی را منوط بر حضور در اجتماع دارد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه اسلام پاسخگوی همه مسائل است، گفت: یکی از مسائل مهم در دنیا اقتصاد است و مشکل اروپا و آمریکا نیز مسائل اقتصادی است.

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی قبل از ظهر سه شنبه در دیدار مسئولان برگزار کننده همایش "بررسی اندیشه علامه طباطبایی" که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با بیان اینکه اسلام پاسخگوی همه مسائل است، اظهار داشت: یکی از مسائل مهم در دنیا اقتصاد است و مشکل اروپا و امریکا نیز مسائل اقتصادی است.
وی بیان داشت: در قرآن کریم ربا و تولی کفار اهم مطالب است و باید به قرآن عمل کرد نه اینکه فقط آن را خواند و در کشوری که تحت سیطره آمریکا است باید در برابر بیگانگان قیام کرد.

این مفسر قرآن کریم عنوان کرد: انسان موجودی اجتماعی است و قرآن کریم بر حضور در اجتماع و منطق احساس و تعقل توجه داشته و رشد و نمو انسان و عمل به واجبات کفایی را منوط بر حضور در اجتماع دارد.
وی ادامه داد: در اسلام عبادت، سیاست و فرهنگ، اجتماعی است و متاسفانه مردم به واجبات کفایی اهمیت نمی‌دهند.

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: مرز مملکت اسلامی، اعتقادی است و کل کسانی که به اسلام معتقد هستند، هر صحبتی کنند مثل این است که در یک منطقه صحبت می‌کنند و هنگامی که ما راجع به بحرین سخنی می‌گوییم دخالت نیست.

باید به جعل کنندگان احادیث پاسخ بدهیم

به گزارش مهر، این مرجع تقلید شیعیان با اشاره به نیاز به تفسیر مقارن عنوان کرد: در تاریخ بسیار به ما ظلم کرده‌اند و احادیثی را جعل و علیه ما مطالب زیادی بیان کرده‌اند که باید به آنها پاسخ بدهیم.

وی با اشاره به برگزار کنندگان همایش بررسی اندیشه علامه طباطبایی افزود: شما ذخایر تشیع را معرفی می‌کنید و کارتان بسیار مشکل، مهم و مقدس است و امید است با همت بلندتان کار را به پایان برده و ما نیز از دست رنج شما استفاده کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٢-١٣٩٣, ١۶:۴٨

   

پر مبحث ترین ها