سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی: بازار مسلمین باید اسلامی باشد

استاد برجسته حوزه در خصوص وضعیت بازار گفت: بازار مسلمین باید شرایطی که در اسلام گفته شده را داشته باشد اما متاسفانه موارد بسیاری از گران فروشی و دیگر مشکلات را در بازار مشاهده می‌کنیم.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به وجود برخی گرانفروشی‌ها در کشور، تأکید کرد: بازار مسلمین باید شرایطی که در اسلام گفته شده را داشته باشد.

آیت الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی روز چهارشنبه در دیدار با تعدادی از پرسنل نیروی هوا فضای سپاه پاسداران بیان کرد: انسان‌ها در برابر خداوند متفاوتند، عده‌ای از بندگان همواره مطیع اوامر الهی هستند، عده‌ای کاملا متخلف هستند و زیر بار دستور خدا نمی‌روند و عده‌ای دیگر نیز نه کاملا مطیع و نه کاملا متخلف هستند.

وی با بیان اینکه انسان باید همیشه وضعیت خود را بررسی کند که جزو کدام یک از گروه‌ها محسوب می‌شود، ادامه داد: متأسفانه اکثر مردم جزو دسته سوم محسوب می‌شوند یعنی اعمال خوب و بد را کنار هم انجام می‌دهند.
استاد برجسته حوزه در خصوص وضعیت بازار گفت: بازار مسلمین باید شرایطی که در اسلام گفته شده را داشته باشد اما متاسفانه موارد بسیاری از گران فروشی و دیگر مشکلات را در بازار مشاهده می‌کنیم.

گناه برای بسیاری از مردم عادی شده است

به گزارش مهر، وی بیان کرد: متاسفانه امروزه گناه برای بسیاری از مردم عادی شده است که این امری نادرست است.

آیت الله علوی گرگانی گفت: هر فرد در هر رشته‌ای که به مردم خدمت رسانی می‌کند باید مراقب اعمال خود باشد زیرا آنچه که اهمیت دارد لباس نیست بلکه عمل خوب است که اگر خدایی باشد تأثیرات مثبتی را در جامعه خواهد داشت.

وی ادامه داد: به گفته امیرالمومنین(ع) هر کس عمل و کردارش، گفتارش را تصدیق کند این فرد مردی تمام خواهد بود و چنانچه کلام فردی رفتارش را تصدیق نکند نزد مردم جایگاهی نخواهد داشت.
این مفسر قرآن کریم بیان کرد: در بازار افراد امانت دار و راستگو همیشه معروف و شناخته شده هستند.

خوب بودن تنها به لباس روحانیت مربوط نمی‌شود

وی گفت: خوب بودن تنها به لباس روحانیت مربوط نمی‌شود اما در لباس روحانیت بد به صورت بد‌تر نشان داده می‌شود.
آیت الله علوی گرگانی عنوان کرد: در نظام جمهوری اسلامی همه خدمتگذار ولایت هستند بنابرین باید رفتاری درست داشته باشند و سخنشان با عملشان برابری کند.
وی ادامه داد: باید ایرانیان معتقد به ولایت باشند ولایتی که در راس آن امام زمان(عج) و نمایندگان ایشان نیز مراجع تقلید هستند.

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٢-١٣٩٣, ٢١:٢٧

   

پر مبحث ترین ها