سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آيت‌الله يزدي: شاهد پيشرفت حوزه‌هاي مختلفيم

وزه امروز با نزديك به 100 هزار طلبه ايراني و 30 تا 40 هزار طلبه غيرايراني، رشد قابل توجهي نسبت به گذشته داشته است. رييس جامعه مدرسين حوزه علميه قم با اشاره به حساس بودن علما و روحانيون نسبت به مسائل روز، تاكيد كرد: در شرايط امروز نمي‌توان نسبت به دنيا بي‌تفاوت بود.
رييس جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت كه اين تشكل با وجود سبقه علمي و حوزوي، نسبت به تمام مسائل جامعه حساسيت دارد و در عين حال به هيچ دولتي وابسته نيست.
به گزارش ايسنا، آيت‌الله محمد يزدي در ديدار كاركنان دفتر جامعه مدرسين حوزه علميه قم، افزود: دراين راستا جامعه مدرسين تذكرات و اخطارهاي لازم را به مسوولان از رييس دولت گرفته تا وزرا و ديگران، داده و از مباني عقيدتي و ديني دفاع مي‌كند.

وي افزود: اين نهاد علمي، حوزوي و سياسي، با سابقه 50 ساله و متشكل از رجال و شخصيت‌هاي علمي، اجتماعي و سياسي از جايگاه ويژه‌يي برخوردار است و وجود اكثريت به اتفاق علما، فضلا و صاحب‌نظران حوزه علميه قم كه مركز اصلي تبيين اعتقادات و مباني اسلام است، جايگاه عظيمي به آن داده است. يزدي با بيان اينكه «وضعيت امروز حوزه با گذشته بسيار متفاوت است»، خاطرنشان كرد: حوزه امروز با نزديك به 100 هزار طلبه ايراني و 30 تا 40 هزار طلبه غيرايراني، رشد قابل توجهي نسبت به گذشته داشته است. رييس جامعه مدرسين حوزه علميه قم با اشاره به حساس بودن علما و روحانيون نسبت به مسائل روز، تاكيد كرد: در شرايط امروز نمي‌توان نسبت به دنيا بي‌تفاوت بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٢-١٣٩٣, ١٠:٢٣

   

پر مبحث ترین ها