سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی: مراقب خود بزرگ بینی دشمنان در مذاکرات هسته ای باشیم

در زمان امام راحل این دشمنی های استکبار وجود داشته ولی بعد از ارتحال ایشان نیز دشمنی ها و کارشکنی های دشمنان و اذناب آنها شدت پیدا کرده است و رهبر معظم انقلاب به عنوان پرچمدار انقلاب به خوبی کشتی نظام را در این دریای طوفانی به سمت ساحل نجات رهبری کرده اند.
یکی از مراجع عظام با اشاره به اینکه آمریکا، فرانسه و آلمان همیشه دنبال خود بزرگ بینی و سلطه گری هستند، گفت: باید در مذاکرات هسته ای مراقب نقشه ها و خود بزرگ بینی آنان باشیم.

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی روز سه شنبه همزمان با جشن میلاد حضرت علی (ع) در جمع طلاب و فضلای همدانی مقیم قم بیان کرد: این کشورها در مذاکرات هسته ای با سلطه گری و روحیه خود بزرگ بینی، دنبال تحمیل خواسته های خود بر ما بودند و می خواستند ما را تحقیر کنند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در برابر آنها با قدرت به میدان آمده اند و سخنان مهم ایشان باعث شده که این کشورها دوباره به لانه های خود عقب نشینی کنند.
آیت الله نوری همدانی گفت: امروز رهبر معظم انقلاب در برابر کشورهای غربی و ایادی آنها در منطقه به عنوان پرچمدار در میدان حضور دارند.

وی افزود: در زمان امام راحل این دشمنی های استکبار وجود داشته ولی بعد از ارتحال ایشان نیز دشمنی ها و کارشکنی های دشمنان و اذناب آنها شدت پیدا کرده است و رهبر معظم انقلاب به عنوان پرچمدار انقلاب به خوبی کشتی نظام را در این دریای طوفانی به سمت ساحل نجات رهبری کرده اند.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: همچنان که از امام راحل قدردانی می کنیم باید قدردان رهبر معظم انقلاب باشیم، پرچمداری در جنگ و جهاد بسیار مهم است، در کشور ما پرچم به دست شخصی است که از نظر علم، تدبیر، بینایی و بصیرت ممتاز است.

به گزارش ایرنا، وی اظهار داشت: امروز مشکل عمده کشورهای اسلامی عدم وجود یک رهبر مقتدر و ولی فقیه در راس آنها می باشد، اگر این کشورها حکومت اسلامی و رهبری بزرگی مانند ولی فقیه داشتند کار آنها به اینجا نمی کشید.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: امروز اسلام ناب بیش از هر زمانی مورد تهاجم دشمنان قرار گرفته است و ما باید با فرهنگ ایثار و شهادت و داشتن روحیه جهادی در مقابل این تهاجمات با اقتدار مقاومت کنیم .
این استاد حوزه همچنین گفت: انقلاب اسلامی پدیده بزرگی است که از زمان حضرت علی (ع) تاکنون چنین چیزی که حکومت صد درصد ولایی و اسلامی باشد ایجاد نشده بود.

وی ادامه داد: در حکومت اسلامی باید پیامبر (ص)، معصوم (ع) و در غیاب آنها نایب یا قائم مقام آنان حاکم باشد، چون انسان ها دارای کرامت هستند سرنوشت انسان های باکرامت نباید به دست جباران و مستکیران سپرده شود.

وی گفت: باید امروز حکومت اسلامی که به برکت امام راحل، شهدا و مجاهدت ها ایجاد شده را به دنیا بشناسانیم، چرا که انقلاب مردم ما را از زیر سیطره مستکبران نجات داده است.
وی افزود: قبل از انقلاب اسلامی بلوک شرق و غرب بر سرنوشت و مقدرات مردم حاکم بود ولی انقلاب اسلامی معادلات را به هم ریخته است.

آیت الله نوری همدانی همچنین خواهان شناساندن نهج البلاغه به مردم جهان شد و گفت: مردم جهان با شناخت و مطالعه نهج البلاغه به عظمت حضرت علی(ع) بیشتر پی خواهند برد و این کتاب سرشار از نکات مهم اخلاقی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی تاثیرگذار برای بشریت است.

جمعی از طلاب و فضلای همدانی مقیم قم به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) در دفتر آیت الله نوری همدانی با این مرجع تقلید دیدار کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٢-١٣٩٣, ١۶:٢٢

   

پر مبحث ترین ها