سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی: دست استکبار جهانی پشت صحنه تمام ناهنجاری‌های فرهنگی و مفاسد اخلاقی است

این مفسر قرآن کریم در ادامه با تأکید بر این که مسئله امر به معروف و نهی از منکر را باید سیستماتیک و سازماندهی کرد، گفت: در تمام مساجد کشور نیز باید شورایی متشکل از ائمه جماعات، هیات امنا و مسئول بسیج تشکیل شود تا برای آسیب شناسی مفاسد و ناهنجاری‌های محله‌ای که مسجد در آن قرار دارد برنامه ریزی منطقی کنند.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان این که پشت صحنه تمام ناهنجاری‌های فرهنگی و مفاسد اخلاقی دست استکبار جهانی است، افزود: دشمنان اسلام و استکبار جهانی برای اندلس سازی جوامع و ملل اسلامی برنامه ریزی و هدف گذاری کرده‌اند.

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، امر به معروف و نهی از منکر را از مهم ترین دستورات دین مبین اسلام دانست و تاکید کرد: با این وجود متاسفانه ما کم ترین اهمیت را به این فریضه که در متن قانون اساسی هم آمده است، داده ایم و عملا کار قابل ملاحظه‌ای برای آن انجام نداده‌ایم.

وی اضافه کرد: برخی افرادی که در راه امر به معروف و نهی از منکر شهید و مجروح شده‌اند، متاسفانه آنگونه که شایسته است مورد توجه قرار نگرفته‌اند؛ گویی امر به معروف یک موضوع زائد و حاشیه ای است و از این بابت باید به خدا پناه برد.

این مفسر قرآن کریم در ادامه با تأکید بر این که مسئله امر به معروف و نهی از منکر را باید سیستماتیک و سازماندهی کرد، گفت: در تمام مساجد کشور نیز باید شورایی متشکل از ائمه جماعات، هیات امنا و مسئول بسیج تشکیل شود تا برای آسیب شناسی مفاسد و ناهنجاری‌های محله‌ای که مسجد در آن قرار دارد برنامه ریزی منطقی کنند.

امر به معروف و نهی از منکر گروهی نتیجه بهتری دارد

استاد برجسته حوزه با تاکید بر این که امر به معروف و نهی از منکر اگر گروهی و با مدیریت صحیح باشد نتیجه بهتری به دنبال خواهد داشت، ابراز کرد: در صورت تشکیل اتاق فکری برای این مسئله، شاهد نتایج بسیار خوبی خواهیم بود.

به گزارش مهر، وی بیان داشت: بنده نیز پیگیری‌ها و رایزنی‌های لازم را به مجلس شورای اسلامی برای سازماندهی مسئله مهم امر به معروف و نهی از منکر خواهم داشت، چراکه نمی‌توان به سادگی از کنار این موضوع مهم که در قانون اساسی آمده گذشت.

آیت الله مکارم شیرازی خطاب به رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر این که کار شما جهاد فی سبیل الله است و من برای موفقیت شما دعا می‌کنم، یادآور شد: به دوستان، برادران و خواهران سفارش کنید بهانه‌ای به دست دشمنان ندهند و هیچ گونه کاری که رنگ خشونت داشته باشد انجام نگیرد، حتی اگر گاهی افرادی متعرض آنها شوند با زبان خوب پاسخشان را بدهند.

باید مفاسد شبکه‌های ماهواره‌ای برای خانواده‌ها روشن کرد

وی در بخش دیگری از سخنان خود به آسیب‌ها و تهدیدات ماهواره‌ها اشاره و تصریح کرد: در هر خانه‌ای که ماهواره به صورت آزاد و بدون قید و شرط وجود دارد، غالبا گرفتار مفاسد و مشکلات شده‌اند؛ از این رو باید مفاسد شبکه‌های ماهواره‌ای را به طرق مختلف برای مردم و خانواده‌ها روشن کرد.
این مرجع تقلید شیعیان در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر این که اسلام دارای فرهنگی غنی و جامع است، گفت: اگر برنامه ریزی ما درست و اصولی باشد کارهای بسیاری می‌توان انجام داد.

وی با بیان این که پشت صحنه تمام ناهنجاری‌های فرهنگی و مفاسد اخلاقی دست استکبار جهانی است، افزود: دشمنان اسلام و استکبار جهانی برای اندلس سازی جوامع و ملل اسلامی برنامه ریزی و هدف گذاری کرده‌اند، اما ان شاءالله با هوشیاری و بیداری ما به جایی نخواهند رسید.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٢-١٣٩٣, ١۴:١٨

   

پر مبحث ترین ها