سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی: گروه بوکو حرام وحشیانی هستند که نام انسان هم نباید بر آنها نهاد

آیت الله مکارم شیرازی با تأکید مجدد بر این که چنین گروه و افرادی بیگانه از اسلام و نامسلمان هستند، هشدار داد: ممکن است که اینها از سوی دشمنان اسلام تحریک شده باشند تا بعد بتوانند با مستمسک قرار دادن اعمال زشت آنان، بر ضد اسلام و مسلمین تبلیغ کنند.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به جنایات گروه بوکوحرام گفت: این گروه که خودشان را منتسب به اسلام می‌کنند وحشیانی هستند که نام انسان را هم نباید بر آنها گذارد.

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح یکشنبه در آغاز درس خارج فقه خود از حضور گسترده و پرشور مردم به ویژه جوانان عزیز در مراسم معنوی اعتکاف قدردانی کرد.
وی افزود: بحمد لله مراسم معنوی اعتکاف با شور و شعف و آبرومندی پایان یافت و در واقع خاری در چشم دشمنان اسلام و آنهایی بود که می گویند مردم از دین و اسلام فاصله گرفته اند.

استاد برجسته حوزه با اشاره به ارائه آمار مراسم معنوی اعتکاف از سوی مسؤولان مبنی بر این که حدود 70 درصد از شرکت کنندگان جوانان بوده اند، این مسأله را در بردارنده پیام های بسیار دانست و تأکید کرد: این مسأله نشان می‌دهد که تا چه اندازه جوانان پایبند به مسائل اسلامی هستند که حتی امر مستحب دشواری مانند اعتکاف را با جان و دل پذیرا می‌شوند و حتی عدّه‌ای که در قرعه کشی نوبت به آنها نمی‌رسد بسیار ناراحت و نگران هستند از این که چنین توفیقی نصیب شان نشده است.

وی با یادآوری این نکته که در اسلام برنامه‌های مختلفی برای تحول افراد و جامعه پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: نماز جمعه،‌ مراسم عمره، مراسم حج، مراسم ماه رمضان، مراسم نمازهای عید، مراسم اعتکاف و امثال این امور هر کدام می تواند منشأ تحوّل اساسی در جامعه باشد.

آیت الله مکارم در ادامه سخنان خود به گروه تروریستی بوکو حرام اشاره و تأکید کرد: این گروه که خودشان را منتسب به اسلام می‌کنند در حالی که بیگانه از اسلام هستند، بیش از دویست دختر دانش آموز را به اسارت گرفته اند و گفته اند که می خواهیم هر کدام را به مبلغ ناچیزی بفروشیم!
به گزارش مهر، وی تصریح کرد: گناه این دختران این بوده که در مدرسه درس می‌خواندند و اعتقاد این گروه این است که دختران نباید درس بخوانند لذا باید اسیر شوند.

این مرجع تقلید شیعیان با بیان این که همه این مسائل آثار شجره خبیثه‌ای است که به دست تکفیری‌ها غرس شده، اظهار داشت: دنیا بداند که اینها از اسلام بیگانه‌اند و اصلا مسلمان نیستند. اینها خارج از اسلام و به عقیده ما وحشیانی هستند که نام انسان را هم نباید بر آنها گذارد.

وی ضمن تأکید بر لزوم هوشیاری در مقابل چنین گروه های نادان و دور از عقل و منطقی، گفت: باید مراقب بود مبادا همین ها بهانه ای در دست دشمنان ما در اروپا و آمریکا شود و آنها بر ضد اسلام تبلیغات کنند و بگویند ببینید مسلمانان دارند چه کار می‌کنند.

آیت الله مکارم شیرازی با تأکید مجدد بر این که چنین گروه و افرادی بیگانه از اسلام و نامسلمان هستند، هشدار داد: ممکن است که اینها از سوی دشمنان اسلام تحریک شده باشند تا بعد بتوانند با مستمسک قرار دادن اعمال زشت آنان، بر ضد اسلام و مسلمین تبلیغ کنند.

وی اضافه کرد: شنیده ایم برخی مفتیان بزرگ اهل سنت نیز تنفر و بیگانگی خود را از این افراد و از این کارها اعلام کردند، تا بدانند که نمی شود این وصله ها را به اسلام چسباند. امیدوارم خداوند ما را از شر همه اشرار نجات دهد و از چنگال این اسلام ستیزها رهایی بخشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٢-١٣٩٣, ١٧:١٧

   

پر مبحث ترین ها