سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آيت الله صافي گلپایگانی: اجداد بزرگوار امام خميني(ره) نقش بزرگي در هدايت مردم داشتند

بروز شده : ۶-٠٣-١٣٩٣, ٢٢:۵١    نسخه چاپی    
معرّفي سوابق بيت حضرت امام و مخصوصاً پدر بزرگوار ايشان از اقدامات لازمي بود كه بايد انجام مي‌گرفت. بنده از شما تشكر مي‌كنم و اميدوارم بتوانيد به نحو احسن اين كار را انجام دهيد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه اجداد بزرگوار امام خميني(ره)، انسان‌هايي عالم، مجاهد و مورد اعتماد مردم بودند و نقش بزرگي در هدايت آنها داشتند، گفت: بزرگداشت علما و بزرگان باعث مي‌شود كه مردم از سيره آنها براي زندگي خود الگوبرداري كنند.

در آستانه برگزاري كنگره بين‌المللي «چشمه آفتاب» بزرگداشت شهيد سيد مصطفي خميني (ره) پدر رهبر کبیر انقلاب، اعضاي ستاد برگزاري اين همايش با آيت الله صافي گلپايگاني ديدار كردند.

استاد برجسته حوزه در این دیدار، ضمن تقدير و تشكر از برگزار كنندگان اين كنگره، گفت: معرّفي سوابق بيت حضرت امام و مخصوصاً پدر بزرگوار ايشان از اقدامات لازمي بود كه بايد انجام مي‌گرفت. بنده از شما تشكر مي‌كنم و اميدوارم بتوانيد به نحو احسن اين كار را انجام دهيد.
وی با اشاره به اهمّيت معرّفي بزرگان و شناساندن آنها به مردم، گفت: بزرگداشت علما و بزرگان باعث مي‌شود كه مردم سوابق خوب خود را بدانند و از سيره بزرگان، براي زندگي خود الگوبرداري كنند.

آيت‌الله صافي با اشاره به سوابق آشنايي و رفاقت ديرينه والد خود با بيت حضرت امام(ره) تصريح كرد: اجداد بزرگوار امام خميني(ره)، انسان‌هايي عالم، مجاهد و مورد اعتماد مردم بودند و نقش بزرگي در هدايت مردم داشتند. بايد آنها را به مردم معرّفي كرد و مردم هم بايد قدردان چنين بزرگاني باشند.

به گزارش مهر، وی با اشاره به سابقه خوب مردم خمين در دينداري افزود: مردم شريف خمين از ابتدا اهل دين و مجاهدت بودند و هميشه در برابر منكرات ايستادگي مي‌كردند. اكنون هم اين مردم عزيز، ملتزم به دين و عامل به وظيفه امر به معروف و نهي از منكرند.

این مرجع تقلید شیعیان ضمن اشاره به تدوين 11 جلد كتاب اسناد و نوشته‌هاي تاريخي درباره والد معظم امام خميني(ره)، گفت: زحمتي كه در تدوين اين كتب كشيده‌ايد بسيار قابل تقدير است و انشاء الله اين نوشته‌ها باعث آشنايي هر چه بيشتر مردم با علما و بزرگان شود و از اين طريق بتوانند راه و روش زندگي آنان را براي خود سرمشق قرار دهند.

آيت الله صافي در پایان گفت: سلام اينجانب را به مردم متدين و شريف خمين برسانيد و از همه آنها ملتمس دعا هستم.
در ابتداي اين ديدار، حجت الاسلام حسيني امام جمعه شهرستان خمين، گزارشي از روند اجرايي ستاد برگزاري كنگره بين‌المللي «چشمه آفتاب» ارائه و برنامه‌هاي دو روز این كنگره بين المللي را تشريح كرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٣-١٣٩٣, ٢٢:۵١

   

پر مبحث ترین ها