سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله نوری همدانی: اقدامات تکفیری‌ها کپی‌برداری از بنی‌امیه است

وی با اشاره به جنایات آمریکا،‌ صهیونیست‌ها و تکفیری‌ها عنوان کرد: جنایات آنها باید مطرح شود و به مردم فهمانده شود تا نگرش نسبت به آنها شفاف باشد.
مرجع تقلید شیعیان گفت: باید جنایت استکبار و صهیونیست‌ها بیان شود زیرا کارهای آنان و تکفیری‌ها کپی‌برداری از کارهای بنی‌امیه است.

آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار اعضای کمیته علمی همایش بین‌المللی سبط النبی امام حسن مجتبی(ع) اظهار کرد: بشریت به معنویت محتاج است و این معنویت در فرهنگ اهل بیت(ع) وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: هیچ انسانی در سطح زمین وجود ندارد که به خداوند توجه نداشته باشد و انسان‌ها از هر فرقه و نحله‌ای در اعماق فطرت خود به خداوند توجه دارند.
این مرجع تقلید با بیان اینکه باید جنایات استکبار و صهیونیست بیان شود گفت: کارهای استکبار، صهیونیست‌ها و تکفیری‌ها کپی‌برداری از کارهای بنی‌امیه است و شما باید با تبیین آنها دنیا را تکان دهید.

وی ضمن خطاب قرار دادن اعضای کنگره بین‌المللی سبط‌النبی گفت: کار شما مقدس و تاثیرگذار است البته باید در نظر داشته باشید که دنیای امروز تشنه معنویت است و شما در این زمینه می‌توانید موثر باشید.
آیت‌الله نوری‌همدانی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم فرهنگ اهل بیت(ع) را به دنیا نشان دهیم، قدم مهمی در ایجاد ثبات، امنیت و معنویت برداشته‌ایم.

وی عنوان کرد: باید با امکانات و دانش روز با مردم صحبت کنید و به دنیا فرهنگ اهل بیت(ع) را نشان دهید به طوری که اگر این فرهنگ را به طور مناسب به مردم نشان دهید مردم در برابر آن خاضع بوده و می‌پذیرند.
این مرجع تقلید با بیان اینکه دنیا تشنه فرهنگ اهل بیت(ع) است گفت: باید در زمینه این فرهنگ کار کنید تا به دنیا امنیت را نشان دهید، به عنوان مثال برای چیزهایی که شکل قابل رؤیت دارند نشان دادن راحت است.

به گزارش فارس، وی خاطرنشان کرد: امام حسن مجتبی(ع) مظلوم‌ترین ائمه اطهار(ع) است زیرا در زمانی امامت را بر عهده گرفت که مردم از جهاد خسته شده بودند.
آیت‌الله نوری‌همدانی ادامه داد:‌ معاویه دشمن کینه‌توز اهل بیت(ع) بود بنابراین از خستگی مردم سوء استفاده کرد و آنها را از پیرامون حضرت پراکنده کرد.

وی با اشاره به جنایات آمریکا،‌ صهیونیست‌ها و تکفیری‌ها عنوان کرد: جنایات آنها باید مطرح شود و به مردم فهمانده شود تا نگرش نسبت به آنها شفاف باشد.
استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: باید ظلم‌ها و جنایات صهیونیست‌ها و تکفیری‌ها تبیین شود زیرا کسانی هستند که صحابه ائمه اطهار(ع) را از قبر درمی‌آورند و اینها دشمنان اهل بیت(ع) محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به جریان فتنه 88 گفت:‌ در این واقعه به صورت چهره به چهره با مردم و خانواده شهدا صحبت کردم و به آگاه‌سازی افکار پرداختم.
آیت‌الله نوری‌همدانی به میلاد امام سجاد(ع) اشاره کرد و افزود: در صحیفه سجادیه مطالب سیاسی، اجتماعی، روحی، جسمی و حکومتی وجود دارد که در قالب دعا ارائه شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٣-١٣٩٣, ٢١:٢٨

   

پر مبحث ترین ها