سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله حسینی بوشهری: طلاب از سیره اخلاقی بزرگان حوزه درس بگیرند

آیت الله حسینی بوشهری با تاکید بر تسلط طلاب به مباحث دینی اظهار داشت: مردم در برخورد با مسایل دینی و شبهات به طلاب رجوع می‌کنند بنابراین باید تسلط علمی در طلاب ایجاد شود.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه علمای بزرگ باید همیشه مورد احترام باشند، گفت: طلاب از سیره اخلاقی بزرگان حوزه درس بگیرند.

آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری روز شنبه در اجلاسیه استادان سطح یک حوزه که در مدرسه دارالشفاء برگزار شد، مباحثه بین طلاب را از سنت‌های خوب حوزه دانست و اضافه کرد: نباید سنت مباحثه در حوزه کمرنگ و به فراموشی سپرده شود.
وی با اشاره به داستانی از تعامل میان مراجع و علمای گذشته و نحوه برخورد احترام آمیز آنان در عین اختلافات علمی افزود: داستان علامه بحرانی؛ صاحب حدائق با یکی از علمای دوره خود خواندنی است و امروز هم طلاب باید مشی این بزرگان را سرمشق خود قرار دهند.

تخلق به اخلاق اسلامی

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه، تخلق به اخلاق اسلامی را مهمترین خروجی برای حوزه دانست و اضافه کرد: شکل گیری این اخلاق در مدارس و در سطوح ابتدایی صورت می‌گیرد و طلبه‌ای که اخلاق اسلامی را در خود ایجاد کرده و خود را مجهز به علم کند برای مردم نیز مفید خواهد بود.
وی تاکید کرد: احترام به بزرگان و مراجع همیشه در حوزه مورد تاکید بوده و بسیاری از بزرگان راز موفقیت خود را در این موضوع بیان کرده اند.
آیت الله حسینی بوشهری با تاکید بر تسلط طلاب به مباحث دینی اظهار داشت: مردم در برخورد با مسایل دینی و شبهات به طلاب رجوع می‌کنند بنابراین باید تسلط علمی در طلاب ایجاد شود.

توجه به مسئولیت پذیری در حوزه

به گزارش مهر، عضو خبرگان رهبری قدردانی از استادان سطح یک حوزه را امری لازم و ضروری دانست و اضافه کرد: در همه دنیا مراکز پایه در آموزش مورد اهتمام بیشتری است از این رو یکی از مهمترین مباحثی که اساتید باید به آن دقت کنند، دلسوزی برای رشد طلاب در جنبه‌های اخلاقی و علمی است.
مدیرحوزه‎های علمیه، ارتقاء کیفی دروس، افزایش بهره وری و تقویت حس مسئولیت پذیری را از جمله لوازم اصلی در مسائل حوزه برشمرد و گفت: طلبه‎ بی مسئولیت نمی‌تواند کارآیی داشته باشد و به درد مردم بخورد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٣-١٣٩٣, ٢٠:۵١

   

پر مبحث ترین ها