سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی:

واقعیات ایران غیر از آن چیزی است که رسانه‌های جهان بیان می‌کنند

ورزشکاران ما از قدیم الایام با اخلاق مانوس بودند و زورخانه‌ها خود یک مکتب اخلاقی بودند؛ متاسفانه اخلاق در ورزش‌های حرفه‌ای کمرنگ شده است، در حالی که ورزش باید مقدمه ای برای تعالی اخلاقی جامعه باشد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: دشمنان ما در سطح دنیا در رسانه‌های خود بر ضد ایران تبلیغات بسیاری انجام می‌دهند، اما وقتی مردم جهان به ایران بیایند و شرایط ما را ببینند متوجه می‌شوند ایران غیر از آن کشوری است که در رسانه‌های جهان بیان و تشریح می‌شود.

آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار "ایزوهارا واتانابه" رئیس سبک کاراته جهانی که بعد از گرویدن به دین مبین اسلام و مذهب تشیع نام مبارک محمد را برای خود انتخاب کرده است، با بیان این که ما از دیدار شما خوشوقت هستیم، گفت: از این که شنیده ایم شما افتخار مذهب شیعه را پیدا کرده اید بیشتر خوشحال شدیم.

وی افزود: شما می‌توانید از نفوذی که دارید برای پیشرفت مذهبی که اختیار کرده اید، ولو به صورت غیر مستقیم استفاده کنید.

استاد برجسته حوزه در ادامه با بیان این که ژاپن کشوری مهم و پر افتخار است، تصریح کرد: ما روابط بسیار خوبی با کشور شما داریم و برای ژاپنی‌ها بسیار احترام قائل هستیم، آنها را مردمی سخت کوش، شجاع و با تدبیر می‌دانیم.

وی ابراز داشت: ما معتقدیم روابط ما با شما باید روز به روز بیشتر و گسترده‌تر شود. ما هرگز ندیده‌ایم ژاپنی‌ها افکار و اندیشه‌های استعماری نسبت به کشورهای دیگر داشته باشند.

اعتماد بزرگ‌ترین سرمایه است

آیت الله مکارم تصریح کرد: درست کاری و صحت عمل ژاپنی‌ها به اندازه‌ای است که اجناسی که مارک ژاپنی دارد مورد استقبال قرار گرفته و از آن به عنوان جنس با کیفیت و مطلوب یاد می‌شود.

وی با بیان این که اعتماد به یکدیگر بزرگ ترین سرمایه است، تصریح کرد: البته دشمنان ما در سطح دنیا در رسانه‌های خود بر ضد ایران تبلیغات بسیاری انجام می‌دهند، اما وقتی مردم جهان به ایران بیایند و شرایط ما را ببینند متوجه می شوند ایران غیر از آن کشوری است که در رسانه‌های جهان بیان و تشریح می‌شود؛ به همین دلیل معتقدم رفت و آمد ما و شما باید بیشتر از این باشد تا واقعیاتی که در جمهوری اسلامی ایران هست روش شود.

این مفسر قران کریم با یادآوری این نکته که ما ژاپن را شریک خوبی برای مسائل اقتصادی و سیاسی خود می‌دانیم، ابراز داشت: امیدواریم روابط روز به روز در تمام عرصه‌ها گسترش بیشتری پیدا کند.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر این که اسلام دین صلح، محبت و برادری است، گفت: پیامبر اسلام می‌فرمایند فرقی بین سیاه و سفید، نژادها و مناطق مختلف نیست؛ تعبیر دین اسلام این است که تمام انسان‌ها برادر یکدیگر هستند، یعنی اسلام قوی ترین رابطه عاطفی را برای کل بشریت می‌خواهد.

اخلاق در ورزش‌های حرفه‌ای کمرنگ شده است

آیت الله مکارم تصریح کرد: ما می‌دانیم در جنگ جهانی کشور ژاپن مظلوم واقع شد و ضربه‌های زیادی به این کشور وارد کردند و از این جهت ما با ژاپنی‌ها ابراز همدردی می‌کنیم، اما خوشبختانه مردم ژاپن چنان مردم جدی بودند که آثار ویرانی های جنگ را در مدت زمان کوتاهی از بین بردند؛ به همین دلیل صلح برای ما و شما فرصت بسیار خوبی است برای زندگی بهتر. امیدوارم در سایه لطف خدای متعال، اسلام و تشیع در تمامی کارهای خود موفق باشید.

وی در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: ورزشکاران ما از قدیم الایام با اخلاق مانوس بودند و زورخانه‌ها خود یک مکتب اخلاقی بودند؛ متاسفانه اخلاق در ورزش‌های حرفه‌ای کمرنگ شده است، در حالی که ورزش باید مقدمه ای برای تعالی اخلاقی جامعه باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٣-١٣٩٣, ١٢:۴٨

   

پر مبحث ترین ها