سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله شبیری زنجانی: حمایت از گروه‌های تکفیری حرام است

بی شک هر کاری که موجب تقویت گروه‌های تکفیری شود قطعا حرام است و تمام کسانی که در راه مقابله با این گروهها قدم برمی‌دارند نزد خداوند متعال مأجورند و نصرت الهی نیز برای ثابت قدمان در دین محقق است.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با صدور بیانیه‌ای با تأکید بر اینکه هر کاری که موجب تقویت گروه‌های تکفیری شود قطعا حرام است، از مردم عراق و همه مسلمانان خواست تا به مقابله با تکفیری‌ها بپردازند.

آیت الله العظمی سید موسی شبیری زنجانی با اشاره به آیه "وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون" تاکید کرده است: اخبار حملات وحشیانه و هولناکی که این روزها، بر ملّت شریف و عزیز عراق وارد آمده است، دل هر انسانی را به درد می‌آورد، این گونه اقدامات ضد انسانی که توسط تروریست‌ها و گروهک‌های تکفیری انجام می‌گیرد با هیچ ملاک و معیار اسلامی و دینی، بلکه با هیچ معیار انسانی منطبق نیست.
وی شکل گیری این گروه‌ها را حاصل افراط جاهلان متعصّب دانسته و آورده است: وحشیانه ترین جنایت‌ها و خشونت‌ها را تحت بیرق و شعار توحیدی مسلمانان (لا اله الا الله) به نمایش می‌گذارند و از این طریق چهره رحمانی اسلام را خشن جلوه داده و مانع از گسترش روز افزون این آیین توحیدی می‌گردند.

این مرجع تقلید تاکید کرده است: امروز بر ملت عراق و سایر مسلمانان اعم از شیعه و سنی لازم و فرض است تا با هوشیاری تمام، همبستگی و اخوت اسلامی و وحدت کلمه همراه با پیروی از ارشادات مقام منیع مرجعیّت با اتخاذ روشی مناسب در مقابل این گروه‌ها به مقابله برخیزند و از اختلاف و تفرقه به هر شکلی پرهیز کنند.
به گزارش مهر، آیت الله شبیری در پایان پیام خود تأکید کرده است: بی شک هر کاری که موجب تقویت گروه‌های تکفیری شود قطعا حرام است و تمام کسانی که در راه مقابله با این گروهها قدم برمی‌دارند نزد خداوند متعال مأجورند و نصرت الهی نیز برای ثابت قدمان در دین محقق است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٣-١٣٩٣, ١۵:٣۵

   

پر مبحث ترین ها