سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله سبحانی: تبعیت مردم عراق از مراجع باعث پیروزی آنان خواهد شد

بروز شده : ٨-٠۴-١٣٩٣, ١٨:١٩    نسخه چاپی    
چون مردم عراق گوش به حرف مرجعیت دادند و خالصانه به خدمت دین در آمده‌اند پیروزی با آنان است.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به فتوای مرجعیت عراق گفت: تبعیت مردم عراق از مراجع باعث پیروزی آنان خواهد شد.

آیت الله العظمی جعفر سبحانی بعد از ظهر یکشنبه در اولین جلسه تفسیر قرآن کریم که در مجتمع آموزش عالی فقه برگزار شد، با اشاره به جنایات داعش در عراق و محکوم کردن آن اضافه کرد: همین که مردم عراق با حکم مرجع خود به میدان مبارزه آمدند و سلاح به دست گرفتند در جنگ با داعش پیروز خواهند شد.

وی با ابراز امیدواری برای پیروزی دولت و ملت عراق افزود: چون مردم عراق گوش به حرف مرجعیت دادند و خالصانه به خدمت دین در آمده‌اند پیروزی با آنان است.
این مفسر قرآن کریم در ادامه با تبریک فرارسیدن ماه رمضان اضافه کرد: بر اساس توصیه‌ای از پیامبر(ص) به امام علی(ع) بهترین کار در ماه رمضان ورع و کسب تقوا و پرهیز از گناهان است.

وی مشارطه، مراقبه و محاسبه را سه گام مومن برای رسیدن به کمال و سعادت برشمرد و افزود: مشارطه یعنی انسان با خود عهد کند که در مدت معینی بر گرد گناه نگردد و مرتکب آن نشود و این مدت را بعد از چند وقت تمدید کند.
آیت الله سبحانی در توضیح مراقبه اضافه کرد: مراقبه از نفس همیشه مورد اهتمام بزرگان دین بوده است؛ مراقبه به معنای آن است که انسان مراقب نفس و روح خود باشد.

وی ادامه داد: در محاسبه نیز انسان باید از نفس حساب کشی کند که چه کارهایی انجام داده است کاری که برخی بزرگان مانند علامه طباطبایی داشتند و در روز چند بار به محاسبه می‌پرداختند.
به گزارش مهر، این مرجع تقلید با اشاره به نزول یکباره قرآن در ماه رمضان اظهار داشت: این ماه به واسطه نزول قرآن برکت گرفت زیرا قرآن مائده با برکت آسمانی است و مایه حیات جهانیان است.

وی در ادامه با اشاره به تفسیر سوره زمر اظهار داشت: این سوره دارای 75 آیه است که برخی آیات کمتری را برای آن شمرده‌اند که ناشی از اختلاف بر سر وقف‌های آیات است.
آیت الله سبحانی با بیان اینکه هر سوره دارای روح و محتوای مخصوص به خود است، اضافه کرد: در سوره زمر نیز به شرح سرنوشت گروه‌های مختلف انسان‌های مومن و کافر پرداخته می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠۴-١٣٩٣, ١٨:١٩

   

پر مبحث ترین ها