سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دولت گسترش حجاب را از بدنه خود آغاز کند

در مسئله امر به معروف و نهی از منکر، حجاب و تکثیر جمعیت اقناع معنا ندارد؛ به ما می‌گویند مردم را قانع کنید این در حالی است که نسبت به موضوعاتی مانند محیط زیست نمی‌گویند کسی را قانع کنید
یکی از مراجع تقلید قم گفت: اگر می‌خواهیم جامعه سالمی داشته باشیم لازم است دولت، حجاب را از بدنه خود شروع کند و به کارمندان بی‌حجاب تذکر جدی بدهد.
خبرگزاری فارس: دولت گسترش حجاب را از بدنه خود آغاز کند

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در مراسم احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان در مدرسه امیرالمومنین (ع) قم، امر به معروف و نهی از منکر و حجاب را از شاخصه‌های جامعه اسلامی خواند و گفت: بعضی‌ها با تعابیری به دنبال کم‌رنگ کردن موضوع حجاب و افزایش جمعیت در جامعه هستند.

وی با ابراز تاسف از بعضی جریان‌ها که در موضوع مهم حجاب و افزایش جمعیت به دنبال اقناع جامعه هستند، ادامه داد: در مسئله امر به معروف و نهی از منکر، حجاب و تکثیر جمعیت اقناع معنا ندارد؛ به ما می‌گویند مردم را قانع کنید این در حالی است که نسبت به موضوعاتی مانند محیط زیست نمی‌گویند کسی را قانع کنید.

این مرجع تقلید تصریح کرد: چرا باید در موضوع مهم امر به معروف، حجاب و تکثیر جمعیت که با روح و جان مردم سر و کار دارد و جزو قوانین بسیار حساس دین به شمار می‌رود، مردم را اقناع کرد؟! آیا نباید قانونی برای الزام و مجازات کسانی که نسبت به موضوع فرهنگ در جامعه هنجارشکنی می‌کنند و امنیت اخلاقی جامعه را به خطر می‌اندازند، وجود داشته باشد؟!
وی گفت: اگر به همین اندازه که نسبت به موضوع محیط زیست حساس هستند و قوانین سختی برای تخریب کنندگان جنگل و ... در نظر می‌گیرند نسبت به موضوع تکثیر جمعیت و حجاب هم نگران بودند و برای هنجارشکنان، قوانین و مجازات‌های سختی در نظر گرفته می‌شد و به دنبال اقناع نبودند، الان وضع حجاب به اینجا نمی‌رسید.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با تاکید بر اینکه وضع حجاب در جامعه نگران کننده است، خواستار توجه دولت و مسئولان نسبت به اهمیت امر به معروف، حجاب و افزایش جمعیت شد و افزود: اگر می‌خواهیم جامعه سالمی داشته باشیم لازم است دولت، حجاب را از بدنه خود شروع کند و به کارمندان بی‌حجاب تذکر جدی بدهد.
وی با اشاره به اینکه بی‌حجابی و کاهش جمعیت جامعه را تهدید می‌کند، خاطرنشان کرد: توقع ما از مجلس و نمایندگان دلسوز این است که با تصویب قوانین درست، به جا و کارساز جامعه را از این مسیر خطرناک نجات دهند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی تاکید کرد: کنار گذاشتن امر به معروف و اقناع کردن جامعه اشتباه بزرگی است و اجرا نشدن این فریضه الهی موجب مسلط شدن افراد ناشایست بر متدینین خواهد شد.
این مرجع تقلید با یادآوری اینکه امر به معروف به معنای خشونت نیست، گفت: نباید این اصل مهم دینی فراموش شود و چه بسا فراموش کردن آن و اقناع جامعه فساد را در پی خواهد داشت و اگر رشته کار از دست خارج شود، دیگر نمی‌شود کاری کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠۴-١٣٩٣, ١۵:٣٩

   

پر مبحث ترین ها