سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله سبحانی: تحریف روایات اهل بیت (ع) دروغ بستن به خداست

بروز شده : ۶-٠۵-١٣٩٣, ١٨:۴۵    نسخه چاپی    
وی اضافه کرد: کسانی که به ائمه(ع) و پیامبر دروغ می‌بندند و روایاتشان را تحریف می‌کنند در واقع به خدا دروغ بسته‌اند.
یکی مراجع تقلید شیعیان تأکید کرد: کسانی که احادیث پیامبر و ائمه(ع) را تحریف می‌کنند به خدا دروغ بسته‌اند.

آیت الله العظمی جعفر سبحانی بعد از ظهر دوشنبه در جلسه تفسیر سوره زمر اظهار داشت: در ادامه آیات روزهای گذشته که به موضوع شرک و آثار آن برای مشرکان می‌پردازد آیه 60 این سوره به وضعیت آنان در قیامت پرداخته و می‌گوید که چهره‌های آنان در آن روز سیاه است و عذاب سرنوشت این قوم است.
وی با بیان اینکه انسان با فطرت پاک آفریده شده است ادامه داد: انسان بر اثر گناه این فطرت پاک را از بین می‌برد و خود را گرفتار عذاب روز قیامت می‌سازد.

این مفسر قرآن کریم تأکید کرد: سیاهی چهره کافران و مشرکان در روز قیامت به طبیعت آنان باز نمی‌گردد بلکه عارضی و از آثار عذاب جهنم است.
وی اضافه کرد: کسانی که به ائمه(ع) و پیامبر دروغ می‌بندند و روایاتشان را تحریف می‌کنند در واقع به خدا دروغ بسته‌اند.

آیت‌ الله سبحانی با اشاره به آیات 61 و 62 سوره زمر افزود: موضوع اصلی این دو آیه ربوبیت و تدبیر الهی است که مشرکان با وجود اینکه خدا را خالق خود می‌دانند اما ربوبیت را قبول ندارند.
وی در تشریح توحید ربوبی اضافه کرد: کسی که فقط خدا را مسئول امور کائنات و اتفاقات عالم هستی می‌داند توحید ربوبی را قبول کرده است.

به گزارش مهر، استاد حوزه علمیه، قرآن را بهترین منبع برای هدایت انسان دانست و گفت: در کشورهایی مانند ژاپن و هند با وجود دین‌های مختلف با قرآن و اسلام آشنایی ندارند و در جاهلیت به سر می‌برند.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠۵-١٣٩٣, ١٨:۴۵

   

پر مبحث ترین ها