سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله فاضل لنکرانی: جنایات رژیم صهیونیستی در تاریخ بی‌سابقه است

آیت الله فاضل لنکرانی بیان کرد: مسئله فلسطین واقعا مسئله اول جهان اسلام است و به وضوح دیده می‌شود هر روز خطرات مسلمانان را بیشتر تهدید می‌کند.
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) گفت: داعش نمی‌خواهد مسلمانان رشد یابند و به دنبال نابود کردن کعبه و مدینه و قبور دیگر بزرگان دین هستند.

آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی ظهر سه‌شنبه در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی استان قم اظهار داشت: جهاد دانشگاهی نهادی موثر است که در مجموعه دانشگاهی ما پایه گذاری شده و با گذشت زمان شاهد نبوغ و گسترش آن هستیم و همه مردم اعم از حوزه علمیه باید قدردان این مجموعه که سابقه زیادی در تولید علم دارد، باشیم.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی سابقه زیادی در کشور دارد و این مجموعه مجهادت‌های فراوانی در رشد و تحول و تولید علم داشته و به همه مسئولان آن تبریک می‌گوییم.

عضو جامعه مدرسین حوزه با بیان اینکه هر علم یک ظاهر و یک باطنی دارد، افزود: برای مثال برای برطرف کردن بیماری ها و مشکلات مجرای تنفسی انسان نمی‌شود فقط به دو آزمایش و امتحان در حیوان اکتفا کرد.

وی با بیان اینکه رموز هر علمی را خدا در انسان قرار می‌دهد، یادآور شد: بیگانگان با تلاش‌های بسیار درصدد باز شدن بابی در علم هستند و این گونه نیست که خداوند به آنها علم ندهد زیرا پروردگار به تلاش کنندگان در مسیر علم، بابی را می‌گشاید و مسلمانان نیز در کنار تلاش با تدین می‌توانند ابوابی را بگشایند.

آیت الله فاضل لنکرانی تصریح کرد: هر یافته جدید علمی که پیدا می‌شود آن مجموعه به دین و خداوند بیشتر اتصال دارد و چهره‌های علمی که دیده می‌شود گویای این مطلب است.

سئوالات علمی باید جزئی و روشن باشد تا پاسخ فقهی گویایی داده شود

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) بیان داشت: هر چه مراکز علمی بیشتر با حوزه علمیه ارتباط برقرار کنند و موضوعات علمی به صورت جزئی و بسیار روشن بیان شود پاسخ فقهی آن را مراجع آسانتر می‌توانند بدهند و از اگر‌ها و اما‌ها پرهیز می‌شود و مخاطب به آسانی جواب فقهی خود را دریافت می‌کند.

وی افزود: مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) آماده است تا هرگونه سئوالات در رشته‌های مختلف علمی را از منظر فقهی پاسخ دهد و ما این آمادگی را داریم و اعلام می‌کنیم.

آیت الله فاضل لنکرانی با بیان اینکه به تازگی نیز دانشنامه پزشکی از سوی این مرکز تدوین شده است، یادآور شد: دایره فقه پزشکی بسیار گسترده است و همچنین علوم دیگر نیز بسیار وسیع‌اند و اگر یک طلبه فقط در فقه پزشکی متمرکز شود بازهم زمان کم می‌آورد.

وی ابراز کرد:‌‌ همان طور که دانشگاه متحول شده در حوزه‌های علمیه فقها تحولی ایجاد کرده‌اند و می‌توانند به سئوالات مراکز علمی پاسخ دهند.

تکفیری‌ها نسخه جدید وهابیت هستند

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: همه مراکز علمی کشور باید متوجه خطر تکفیری‌ها باشند، تکفیری‌ها نسخه جدید وهابیت هستند که اسرائیل برای از بین بردن مسلمانان آن را طراحی کرده است و داعش نیز برای همین امر تربیت شده است.

وی افزود: اسرائیل هر کاری برای از بین بردن اسلام و مسلمانان انجام می‌دهد و امروز شاهد خشن‌ترین و درنده‌ترین اعمال از اسرائیل هستیم، جنایاتی که در طول تاریخ بی‌سابقه است و اگر کل جنایات تاریخ روی هم جمع شود به اندازه جنایت اسرائیل نمی‌شود.

آیت الله فاضل لنکرانی بیان کرد: مسئله فلسطین واقعا مسئله اول جهان اسلام است و به وضوح دیده می‌شود هر روز خطرات مسلمانان را بیشتر تهدید می‌کند.

وی عنوان کرد: داعش نمی‌خواهد مسلمانان رشد یابند و به دنبال نابود کردن کعبه و مدینه و قبور دیگر است و توانسته بخشی از عراق را اشغال کرده است.

داعش به حکومت حضرت مهدی(عج) ایمان و باور دارد

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) ادامه داد: آن‌ها جهانی شدن حکومت در آخرالزمان توسط حضرت مهدی(عج) را باور دارند و برایشان همچون روز روشن است و می‌خواهند مسلمانان را از بین ببرند تا مسلمانی زمان حکومت حضرت مهدی(عج) نباشد که حضرت حکومت کنند.

وی اظهار کرد: لازم است جهاد دانشگاهی همایش‌ها و سمینارهایی برگزار کند تا همه متوجه خطرات وهابیت و داعش و سلفی‌ها باشند و بتوان با همت یکدیگر از خطرات دشمن دور بود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۵-١٣٩٣, ١١:٣٣

   

پر مبحث ترین ها