سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیین بزرگداشت شهدای فیضیه درقم برگزار می شود

بدین مناسبت مجلس بزرگداشتی که سال های متمادی حسب الامر مرحوم آیت الله العظمی گلپایگانی تشکیل می شد، عصر روز جمعه 31 مرداد ماه از ساعت 18 و 30 دقیقه در مدرسه فیضیه منعقد می شود.
بیت مرحوم آیت الله سید محمد رضا گلپایگانی با صدور اطلاعیه ای از مردم برای شرکت در مراسم سالروز شهادت جانسوز امام جعفر صادق(ع) و بزرگداشت شهدای مدرسه فیضیه درسال 42دعوت کرد.
[آیین بزرگداشت شهدای فیضیه درقم برگزار می شود]

در این اطلاعیه که نسخه ای از آن روز دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: بیست و پنجم شوال سالروز شهادت جانگداز ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، رییس مذهب حقه جعفری، حضرت امام جعفرصادق(ع) و خاطره جانسوز واقعه مدرسه فیضیه و ضرب و جرح عده ای از علمای اعلام و طلاب و فضلای ارجمند و مردم بی دفاع را به ساحت مقدس حضرت بقیة الله حجت بن الحسن(عج) و حوزه های علمیه و مراجع عظام تقلید تسلیت عرض می کنیم.

اطلاعیه ادامه یافته است: بدین مناسبت مجلس بزرگداشتی که سال های متمادی حسب الامر مرحوم آیت الله العظمی گلپایگانی تشکیل می شد، عصر روز جمعه 31 مرداد ماه از ساعت 18 و 30 دقیقه در مدرسه فیضیه منعقد می شود.

در بخش پایانی این اطلاعیه آمده است: شرکت در این مجلس موجب تعظیم شعائر دینی و اظهار اخلاص و ارادت به پیشگاه مقدس ائمه اطهار(ع) است.

رژیم طاغوت روز دوم فروردین ماه ۱۳۴۲ هجری شمسی ، با حمله به مراسم سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) که از سوی آیت الله گلپایگانی در مدرسه فیضیه قم ترتیب یافته بود، گروهی از طلاب و روحانیون را شهید و زخمی کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠۵-١٣٩٣, ١۴:٠۶

   

پر مبحث ترین ها