سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله صافی گلپایگانی: مسلمانان جهان هتک و بی حرمتی به آثار اسلامی را نمی پذیرند

الان در دنیا هر کجا یک ساختمان ولو کوچک قدیمی و باستانی وجود داشته باشد، آن را مرمت می کنند تا این که سابقه خود را به همه نشان دهند امّا این فرقه ضالّه، آثار اسلامی را از بین برده و هتک می کند.
آیت الله ˈلطف الله صافی گلپایگانیˈ از مراجع تقلید تصریح کرد: مرقد مطهّر حضرت رسول اکرم(ص) و آثار اسلامی برای همه مسلمانان محترم است و آنان کوچکترین بی احترامی به این مرقد و آثار اسلامی را نمی پذیرند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله صافی گلپایگانی، وی در دیدار با حجت الاسلام قاضی عسکر سرپرست حجاج ایرانی، هتک و بی حرمتی نسبت به آثار اسلامی در حرمین شریفین را مایه تنفّر عمومی مسلمانان از عاملان آن دانست.
وی افزود: سلفی ها باید این افکار و خیالات شیطانی را از مغزهای خود بیرون کنند و بیش از این خود را در بین مسلمانان منفور ننمایند.

آیت الله صافی ادامه داد: الان در دنیا هر کجا یک ساختمان ولو کوچک قدیمی و باستانی وجود داشته باشد، آن را مرمت می کنند تا این که سابقه خود را به همه نشان دهند امّا این فرقه ضالّه، آثار اسلامی را از بین برده و هتک می کند.
وی تصریح کرد: هتک حرمت مراقد مطهر ائمه معصومین علیهم السلام و تخریب اماکن تاریخی اسلام، خیانت بزرگی به تاریخ سراسر نور و رحمت اسلام است. ما اگر بخواهیم مدینه منوره را به دنیا نشان دهیم و بگوییم این مدینه، مدینة الرسول (ص) و شهری است که وحی الهی بر آن نازل شده و پیامبر و اصحاب با وفای آن حضرت در آنجا زندگی می کنند، باید آثار تاریخ اسلام را در آن محفوظ نگه داریم.

وی با بیان این که به نظر می رسد که سلفی ها از دشمنان اسلام دستور گرفته و مقاصد آنها را اجرا می کنند، افزود: آنان حتما مجری فرامین دشمنان هستند وگرنه چطور مسلمانی حاضر می شود این همه به اسلام عزیر جنایت و خیانت کند.
آیت الله صافی گفت: چیزی که بسیار مایه تأسف و ناراحتی است، این است که تعدادی افراد که بویی از اسلام و انسانیت نبرده اند، خودشان را به دین رحمت، منتسب کرده و چهره زیبا و مهربان اسلام را واژگون نشان می دهند و با جنایات و وحشی گری های خود، بزرگترین خیانت را به اسلام و عالم انسانیت می کنند.

به گزارش ایرنا، این مرجع تقلید همچنین با اشاره به اهمیت کنگره جهانی حج و این فریضه بزرگ دینی افزود: مراسم روحانی حج و حضور حجاج محترم ایرانی در این کنگره عظیم، بسیار مغتنم است و باید از این فرصت، کمال استفاده را داشت و حاجیان عزیز باید از این سفر الهی، توشه های معنوی بردارند و قدر مناسک پر رمز و راز حج را بدانند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠۶-١٣٩٣, ٢٠:٢٩

   

پر مبحث ترین ها