سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نقد دولت جنبه اصلاح داشته باشد

علت اینکه دیدن مراجع و علما برای مسئولان به ویژه وزیر کشور موضوعیت دارد این است که ما به وسیله آنها می‌توانیم بیشتر به مردم خدمت کنیم.
یکی از مراجع تقلید گفت: دولت باید نظرات دینی را از علما، مراکز دینی و مرجعیت بگیرد و اگر نقدی بر عملکرد دولت وجود دارد باید اصلاح گرایانه باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی پیش از ظهر شنبه در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات خطاب به وی گفت: شما در واقع نماینده روحانیت در وزارت کشور هستید و امیدوارم رابطه سازنده‌ای با مراجع تقلید و علما داشته باشید که برای عالم اسلام و مملکت مفید واقع شود.

وی اضافه کرد: انتخاب نماینده برای تعامل با مراجع و علما روش خوبی است و امیدوارم همه وزارتخانه‌ها چنین روش را به کار ببرند.

استاد برجسته حوزه علمیه تبادلاتی که بین روحانیت و مسئولان می‌شود را برای نظام اسلامی مفید دانست و تاکید کرد: ممکن است مراجع و علما نظراتی در مورد اداره کشور داشته باشند که از طریق نمایندگان آنها می‌توانند مطالب خود را منتقل کنند.

آیت‌الله علوی گرگانی ضمن ابلاغ سلام به وزیر کشور افزود: البته وزیر کشور و سایر مسئولان تنها نباید به انتخاب مشاور و شنیدن نقطه نظرات مراجع و علما بسنده کنند بلکه خوب است هر از گاهی به دیدار مراجع و علما بروند.

وی تصریح کرد: علت اینکه دیدن مراجع و علما برای مسئولان به ویژه وزیر کشور موضوعیت دارد این است که ما به وسیله آنها می‌توانیم بیشتر به مردم خدمت کنیم.

این مرجع تقلید، مسئولیت مشاورت وزیر کشور را بسیار مهم و سنگین دانست و افزود: حاکمیت وزارت کشور در سراسر کشور ایجاب می‌کند که این حاکمیت در لباس دین و تقوا دیده شود.

نمی‌خواهیم مشاورت وزارتخانه‌ها امری تشریفاتی باشد

آیت‌الله علوی گرگانی تاکید کرد: ما نمی‌خواهیم حاکمیت مشاورت وزارتخانه‌ها امری تشریفاتی باشد، بنابراین انتظار داریم از ظرفیت مشاورت دینی استفاده بیشتری شود.

وی با بیان اینکه وزیر کشور باید از خداوند استمداد کند که خدای نکرده در این کشور حرکتی انجام نشود که مورد رضایت خداوند نباشد افزود: دولت باید نظرات دینی را از مراکز دینی و مرجعیت بگیرد و اگر نقدی بر عملکرد دولت وجود دارد باید اصلاح گرایانه باشد.

این مفسر قرآن کریم، تقویت خوبی‌ها و تلاش برای از بین بردن بدی‌ها را رویکرد مهم نقد سازنده دانست و تاکید کرد: نقد برنامه‌ها باید برای خدمات رسانی به مردم مفید باشد.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠۶-١٣٩٣, ١٢:۵۴

   

پر مبحث ترین ها