سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله سبحانی: داعش دست‌پرورده آمریکا و استکبار است

در گذشته فردی که علم طب خوانده بود، برای تمام بیماری‌ها تجویز می‌کرد اما امروزه هر بیماری دکتر متخصصی دارد.
یکی از مراجع عظام تقلید داعش را دست‌پرورده آمریکا و استکبار خواند و گفت: حمله آمریکا و داعش فقط حرف است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم که شنبه شب در موسسه آموزشی امام صادق (ع) برگزار شد، با اشاره به اینکه در گذشته علوم به صورت جامع و عمومی مطرح می‌شد، بیان کرد: با گذشت زمان و پیشرفت علم، رشته‌های تحصیلی تخصصی به وجود آمد.

وی اضافه کرد: در گذشته فردی که علم طب خوانده بود، برای تمام بیماری‌ها تجویز می‌کرد اما امروزه هر بیماری دکتر متخصصی دارد.

این مرجع تقلید با اشاره به نقش طلبه‌ها در گسترش آموزه‌های اسلام تصریح کرد: یک روحانی نمی‌تواند به تنهایی به تمام مسائل ورود کند و از هر رشته دینی مقدار کمی را بیاموزد، بلکه در زمینه پاسخگویی به شبهات وهابیت و عرصه مهدویت نیازمند متخصصانی هستیم که با همه ابعاد این عرصه آشنایی بسیاری داشته باشند.

وی ادامه داد: بسیاری از کتاب‌های مهدویت که در گذشته نوشته شده‌اند امروزه نیز پاسخگوی شبهات دشمنان است اما باید مفاهیم آنها را تفسیر کنیم.

سبحانی خاطرنشان کرد: علمای مذهب شیعه تا کنون نقدهای بسیاری برای کتاب‌های شبهه‌آفرین وهابیت نوشته‌اند که نتایج مطلوب آنها به خوبی قابل مشاهده است.

این مرجع تقلید بر تقویت اتاق فکر مقابله با شبهات وهابیت تاکید کرد و یادآور شد: دشمنان در طول شبانه‌روز بیدار هستند و نقشه‌های بسیاری برای مسلمانان کشیده‌اند تا ریشه دین اسلام را بخشکانند.

وی با اشاره به اینکه عدم آگاهی نسبت به تعالیم مهدویت بستری برای فعالیت دشمن ایجاد کرده، ابراز کرد: افرادی از مهدویت به عنوان وسیله‌ای برای اهداف سیاسی خود استفاده کرده‌اند.

سبحانی داعش را دست‌پرورده آمریکا و استکبار خواند و اظهار کرد: جنگ آمریکا و داعش فقط حرف است.

وی با اشاره به اینکه شیعه تنها مذهبی است که در برابر ظالمان ساکت نخواهد ماند، تصریح کرد: داعش، القاعده و دیگر دشمنان اسلام از جمله تکفیری‌ها در شیعه‌ستیزی مشترک هستند و بعد از اسلام و شیعه به دنبال از بین بردن یهودیان و نصرانیان خواهند بود.

سبحانی حضور شیعیان در سوریه و عراق را یکی از علت‌های حمله تکفیری‌ها برشمرد و ادامه داد: نظام اسلامی را ولایت فقیه پابرجا نگه داشته است و ریشه این نظام اعتقاد به حضرت مهدی (عج) و ظهور آن حضرت است.

وی افزود: پس از صدام، در عراق به سبب عدم شناخت مهدویت فرقه‌های مختلفی ایجاد شده است که پشت این نقشه پلیدانه، غربی‌ها هستند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۶-١٣٩٣, ١١:٠٧

   

پر مبحث ترین ها