سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم: بهترین راه برای رفع فتنه جریان تکفیری اتحاد همه علمای اسلام است

بروز شده : ٧-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:٠٧    نسخه چاپی    
استاد برجسته حوزه با اشاره به اینکه دشمنان اسلام، تکفیری‌ها را به عنوان مسلمان به دنیا معرفی می‌کنند، ابراز داشت: آن‌ها در رسانه‌های خود عمداً از داعش با عنوان دولت اسلامی یاد می‌کنند در صورتی که آن‌ها نه دولت دارند و نه اسلامی هستند.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه بهترین راه برای رفع فتنه جریان تکفیری اتحاد همه علمای اسلام است، اظهار داشتند: این جریانات چهره اسلام را مخدوش می‌کنند و جنایات خود را با نام اسلام انجام می‌دهند.

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار رئیس و اعضای سازمان اهل بیت(ع) کشور اندونزی با بیان اینکه اقدامات جریانات تکفیری به همه مذاهب اسلامی ضربه می‌زند، گفت: باید همه علمای اسلام برای نفی افکار این جریان‌ها تلاش کنند و به دنیا بگویند که اسلام دین رحم و محبت است با کارهای خشن تناسبی ندارد.
استاد برجسته حوزه با اشاره به اینکه دشمنان اسلام، تکفیری‌ها را به عنوان مسلمان به دنیا معرفی می‌کنند، ابراز داشت: آن‌ها در رسانه‌های خود عمداً از داعش با عنوان دولت اسلامی یاد می‌کنند در صورتی که آن‌ها نه دولت دارند و نه اسلامی هستند.

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگر سخنان خود به تبیین حدیث ثقلین پیامبر(ص) پرداخت و گفت: ما شیعیان به این وصیت پیامبر(ص) عمل می‌کنیم و در این مسئله نیز همچون دستورات دیگر تبعیت می‌کنیم؛ رسول خدا (ص) در این روایت می‌فرماید من قرآن و اهل بیت (ع) را برای شما گذاشتم تا به آن‌ها تمسک کنید این دو تا قیامت از هم جدا نمی‌شوند.
وی با اشاره به اختلافی که در تفسیر حدیث غدیر بی‌جهت میان شیعیان و اهل تسنن وجود دارد، بیان داشت: آنها «ولی» را به معنای دوست می‌گیرند در حالی که ما آن را «اولی بالتصرف» می‌دانیم؛ اما در حدیث ثقلین هیچ کس عذری ندارد.

این مفسر قرآن کریم به اهمیت و جایگاهی که حدیث ثقلین نزد شیعیان دارد اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) در وصیت نامه تاریخی خود که مطالب مهمی در زمینه‌های گوناگون سخن گفته، در آغاز این وصیت نامه مهم حدیث ثقلین را بیان فرموده است. ما باید به این حدیث شریف بدون هرگونه تعصب عمل نماییم و راه را پیدا کنیم. خداوند به همه ما توفیق عمل دهد.
وی با اشاره به اینکه ما به برکت هدایت اهل بیت(ع) در این راه نورانی قرار گرفته‌ایم، ابراز داشت: باید خدا را شکر کنیم اگر این بزرگواران نبودند ما در مسیر صحیح نبودیم؛ ما با کمک و هدایت اهل بیت(ع) راه صحیح و کتب ایشان را اختیار کردیم اما هیچ‌گاه به مقدسات اهل سنت نیز توهین نمی‌کنیم.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه شیعه بودن باید در رفتار و عملکرد فرد تأثیر بگذارد، بیان کرد: افرادی نزد امیرالمؤمنین(ع) ادعای شیعه بودن کردند، حضرت فرمود شیعه باید در چشمش آثار عبادت و بر لبانش آثار ذکر خدا مشاهده می‌شود؛ کسی که در خانه و محل کارش اثری از شیعه بودنش دیده نشود به فرموده حضرت نمی‌توان گفت که شیعه است؛ رفتار و کردار مناسب بهترین راه دعوت مسلمانان به تشیع است.

به گزارش مهر، گفتنی است در ابتدای این دیدار یکی از حضار به تشریح فعالیت‌های سازمان اهل بیت (ع) اندونزی پرداخت و گفت: ما در زمینه دفاع حقوقی از شیعیان و نشر مذهب تشیع فعالیت می‌کنیم و همچنین علیه جریانات تکفیری به مبارزه می‌پردازیم.
وی افزود: با بهره‌مندی از اخلاق و فقه اهل بیت (ع) و همچنین رهنمودهای علمای بزرگ جهان تشیع توانسته‌ایم جمعیت بسیاری را به تشیع دعوت کنیم؛ مستبصرین در این کشور جمعیتی میلیونی دارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:٠٧

   

پر مبحث ترین ها