سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی

صحبت‌هاي رئيس جمهور در سازمان ملل خيلي عالی بود

بروز شده : ٨-٠٧-١٣٩٣, ٢٠:١٧    نسخه چاپی    
ما دشمنان سخت و كينه‌توز داريم و معرفي چهره‌ها و سوابق و جنايات آنها بسيار مهم است. مردم بايد بدانند پير استعمار انگليس چه نقشه‌هايي دارد يا اينكه بيشتر مواد شيميايي دوران جنگ تحميلي از آلمان وارد مي‌شده، بنابراين اين كشورها نان به نرخ روز مي‌خورند.
از مراجع تقليد گفت: صحبت‌هاي رئيس جمهور در مجمع عمومي سازمان ملل خيلي عالی بود.

آيت‌الله العظمي حسين نوري همداني غروب سه شنبه در ديدار حسين انتظامي معاون مطبوعاتي و اطلاع‌رساني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، حجت‌الاسلام ايزدپناه مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قم و مسئولان اين اداره كل، كار فرهنگي را از موثرترين كارها ذكر كرد و افزود: انسان در زندگي ابعاد متعدد دارد كه مهم‌ترين آنها بعد فرهنگي است.

وي اظهار كرد: پيغمبران الهي براي نشر معارف الهي، كار فرهنگي مي‌كردند چون كارهاي فرهنگي خيلي تاثيرگذار است و شما با روح و فكر مردم سروكار داريد.

استاد برجسته حوزه علميه اصل اول در كارهاي فرهنگي را حمايت از نظام اسلامي دانست و گفت: حفظ نظام و نشان دادن قدرت و عظمت اين نظام در دنيا بسيار با اهميت است و هر حرف و سخني خلاف حراست از نظام باشد نبايد در مطبوعات منتشر شود.

آيت‌الله نوري همداني تاكيد كرد: هيچ كشوری امنيت ايران را ندارد. نظامي در ايران حاكم است كه توانسته امنيت كامل را تامين كند، بنابراين بايد قدرت نظام را به جهانيان نشان دهيم.

چندصدايي را قبول نداريم

وي تاكيد كرد: برخي‌ها مي‌گويند بايد چندصدايي در كشور وجود داشته باشد در صورتي كه ما چندصدايي در اصول و ارزش‌ها را قبول نداريم.

آيت‌الله نوري همداني وحدت و اتحاد را لازمه دوم كار فرهنگي دانست و تصريح كرد: چه خوب است رسانه‌هاي جمعي نمايانگر اتحاد و وحدت در كشور باشند.

اين مرجع تقليد نشان دادن چهره دشمنان را سومين اصل كار فرهنگي ذكر كرد و گفت: ما دشمنان سخت و كينه‌توز داريم و معرفي چهره‌ها و سوابق و جنايات آنها بسيار مهم است. مردم بايد بدانند پير استعمار انگليس چه نقشه‌هايي دارد يا اينكه بيشتر مواد شيميايي دوران جنگ تحميلي از آلمان وارد مي‌شده، بنابراين اين كشورها نان به نرخ روز مي‌خورند.

مراقب باشيد خلاف ارزش‌ها منتشر نشود

وي گفت: در همين مجمع عمومي سازمان ملل كه صحبت‌هاي آقاي روحاني خيلي عالي بوده، ديديم يك زن آرژانتيني كه توانسته چند كلمه حرف حق بزند چقدر مورد توجه قرار گرفته، از اين جهت بايد مراقب رسانه‌ها باشيم.

آيت‌الله نوري همداني خطاب به انتظامي گفت: شغل شما بسيار مسئوليت آفرين و مهم است چون شما بايد بر تمام رسانه‌ها نظارت داشته باشيد تا خلاف اصول و ارزش‌هاي اسلامي چيزي منتشر نكنند.

حسین انتظامی نیز در این دیدار با بیان اینکه رسانه به دلیل اشراف به حوزه‌های مختلف از حساسیت‌هایی برخوردار است، اظهار کرد: باید تلاش کرد تا همه دیدگاه‌ها در چارچوب قانون و شرع کار خود را در این حوزه انجام دهند.

معاون مطبوعاتی و اطلاع ‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید همه به دور از هرج و مرج و بدون اینکه اعتقادات مردم زیرسئوال برود فعالیت‌های هنری خود را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در ابتدای هر سال اولویت‌های كاري را اعلام می‌کند، تصریح کرد: امسال 7 اولویت را اعلام کرده‌ایم.

حمایت 3 برابری از رسانه‌هایی که به حوزه قرآن، شعائر دینی و احکام می‌پردازند

انتظامی تأکید کرد: حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد از رسانه‌هایی که در حوزه قرآن، شعائر دینی و ترويج احکام فعاليت دارند و آن را شاکله کار خود قرار داده‌اند 3 برابر بیشتر است و مجوز‌های آن‌ها خارج از نوبت صادر می‌شود.

وی در ادامه به حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از رسانه‌هایی که فرهنگ ایثار، شهادت و دفاع مقدس را شاکله فعالیت خود قرار می‌دهند اشاره كرد و گفت: از رسانه‌هایی که به ترویج سبک زندگی اسلامی در مقابل غربی‌ها می‌پردازند حمایت می‌کنیم.

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه زبان و ادبیات هم عنصر هویت بخش و هم عنصر امنیت آفرین‌ هستند، افزود: از رسانه‌هایی که به ترویج زبان و ادبیات مي‌پردازند نیز حمایت می‌شود.

وی در ادامه گفت: رسانه‌هایی که هر یک از موارد 24 گانه اقتصاد مقاومتی را شاکله کار و فعالیت خود قرار دهند، از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد حمایت قرار مي‌گيرند.

انتظامی با اشاره به رسانه‌هایی که در استان‌های مرزی منتشر می‌شود، افزود: متأسفانه برخي از رسانه‌ها مطالبي را منعكس كرده‌اند که تضعیف کننده امنیت ملی است و ما تا حدی که معقول باشد آن‌ها را تحمل می‌کنیم و اگر بیشتر از حد شود با ابزار نظارتی دیگری با آنها برخورد خواهیم کرد و از افرادی که مروج همبستگی ملی می‌شوند حمایت می‌کنیم.

معاون وزير ارشاد تاكيد كرد: به دلیل تحقق پیشرفت علم در کشور از رسانه‌هایی که موجب ترویج علم می‌شوند حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به رسانه‌هايي كه در حوزه مجازي فعاليت مي‌كنند، از اين رسانه‌ها به عنوان شبنامه‌هاي مجازي یاد كرد و گفت: قانونمند کردن سایت‌های فاقد مجوز را در پیش گرفته‌ایم که 5 هزار سایت ثبت نشده وجود دارد.

انتظامي با بيان اينكه مهلتي كه براي قانونمندكردن شيوه فعاليت اين سايت‌ها اعلام شده به پايان رسيده است اظهار کرد: در حال فیلتر کردن این سایت‌ها هستیم که با این اقدام بسیاری از این سایت‌ها مطالبشان را معقول‌تر کرده‌اند و این هدف ما است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٧-١٣٩٣, ٢٠:١٧

   

پر مبحث ترین ها