سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله حسینی بوشهری: خطوط غیر غدیر، تفرقه افکنانه است

مردم مسلمان پایبند به غدیر هستند و سنت دیرینه دیدار از سادات را انجام می دهند و از این طریق فرهنگ غدیر را نهادینه می کنند.
مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: غدیر خط وحدت اسلامی است و خطوط غیر غدیر، تفرقه افکنانه است.

به گزارش ایرنا، آیت الله ' سید هاشم حسینی بوشهری' روز پنجشنبه در دیدار سردار 'یعقوب سلیمانی' مسوول سازمان اردویی و راهیان نور بسیج، غدیر را گنجینه گرانبهایی توصیف کرد و افزود: کسانی که در مقابل واقعه غدیر خم قرار می گیرند در خلاف خط وحدت اسلامی و تفرقه افکنانه هستند.

وی ادامه داد: واقعه غدیر خم درخشش ویژه ای در تاریخ دارد، اگر غدیر را از اسلام جدا کنیم به سرنوشت عاشورا می رسیم چراکه عاشورا از فراموشی واقعه غدیر اتفاق افتاد.

حسینی بوشهری با اشاره به اینکه در روایات و احادیث یادآوری وقایع عطف تاریخی مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: وظیفه ما یادآوری واقعه تاریخی غدیر است که خداوند آن را کامل کننده دین قرار داد.

امام جمعه موقت قم افزود: مردم مسلمان پایبند به غدیر هستند و سنت دیرینه دیدار از سادات را انجام می دهند و از این طریق فرهنگ غدیر را نهادینه می کنند.

حسینی بوشهری در سفارشی به مسوولان بازسازی واقعه غدیر گفت: انعکاس واقعه غدیر باید به صورت حرکت تاریخی و کار کارشناسی و پژوهشی صورت گیرد و به صورت مستند به منابع دست اول تاریخی اجرا شود.

وی افزود: تصاویر و جلوه هایی از واقعه غدیر خم به نمایش گذاشته شود تا از این طریق بعد معنوی غدیر به خوبی به مردم منتقل شود تا تاثیر آن باورهای اعتقادی و نور ایمان را در دل اقشار مختلف مردم محکم کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٧-١٣٩٣, ١٣:٣٣

   

پر مبحث ترین ها