سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نمازی:جهت گیری فرهنگی مسئولان همسو با منویات رهبری و مراجع تقلید باشد

وی همچنین کاهش ازدواج را تهدید جدی برای جامعه دانست و افزود: کاهش ازدواج موجب بر هم خوردن تعادل و تناسب در جامعه شده است و بر اساس کارشناسی های انجام شده تا چند سال آینده درصد زیادی از مردم ایران سالمند و پیر خواهند بود.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: جهت گیری فرهنگی مسوولان کشور باید همسو با منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و مراجع تقلید باشد.

به گزارش دفتر مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات، آیت الله 'عبدالنبی نمازی' در دیدار حجت الاسلام والمسلمین داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات افزود: دولتمردان باید تمام تلاش خود را در مسیر آنچه براساس قوانین مجلس شورای اسلامی و در قانون اساسی آمده است با همکاری وزارت کشور و سایر وزارت خانه ها و علما و روحانیت در راستای فرهنگی که مدنظر امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی است انجام دهند.

وی اجرای برنامه های فرهنگی را نیازمند تدبیر و برنامه ریزی دانست و گفت: در شرایط کنونی حاکم بر نظام بین المللی توطئه ها و تهاجمات دستگاه های جاسوسی استکبار ابتدا با هدف براندازی نظام جمهوری اسلامی است و در صورت عدم موفقیت تلاش برای تضعیف نظام اسلامی است.
آیت الله نمازی افزود: سمت و سوی توطئه ها و نقشه های دشمن بر ملا شده و یکی از نمونه های آن گروه تروریستی داعش است که آنها را آموزش داد و روانه سوریه کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آموزش و سازماندهی و اعزام هزاران تروریست داعشی از پنج قاره جهان به سوریه بیانگر برنامه ریزی طولانی مدت دشمن است که آنها را با امکانات و دلارهای خود با هماهنگی سازمان های جاسوسی موساد و سیا سازماندهی کردند.
نمازی با اشاره به اینکه امروز نظام جمهوری اسلامی در ابعاد فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، تبلیغاتی مورد تهاجم دشمن قراردارد گفت: امروز دشمن با فناوری های نسل های جدید تلفن های همراه، ماهواره و اینترنت، نوجوانان و جوانان را هدف قرار داده است.

وی همچنین کاهش ازدواج را تهدید جدی برای جامعه دانست و افزود: کاهش ازدواج موجب بر هم خوردن تعادل و تناسب در جامعه شده است و بر اساس کارشناسی های انجام شده تا چند سال آینده درصد زیادی از مردم ایران سالمند و پیر خواهند بود.
نمازی کاهش ازدواج در جامعه را موجب افزایش آمار طلاق، متلاشی شدن کانون خانواده و جدایی زن و شوهر از یکدیگر و در نتیجه آوارگی فرزندان و مشکلات ناشی از آن دانست.

نماینده ولی فقیه در کاشان همچنین از مواد مخدر به عنوان یکی دیگر از تهدیدات امروز جامعه نام برد و افزود: دسترسی به انواع مواد مخدر و تولید آن در داخل کشور و کاهش سن اعتیاد بلای خانمان سوزی است که جوانان و کانون خانواده ها را تهدید می کند.
نمازی ضمن تجلیل از اقدام قابل توجهی که در دو دهه اخیر برای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد در کشور انجام شده است، یاد آور شد: با وجود مرزبندی های انجام شده و استفاده از کانال، دیوار بتنی و سیم های خاردار در نوار مرزی متاسفانه تولید این مواد جهنمی سال به سال در حال توسعه بوده و تهدیدی برای سلامت و امنیت کشور شده است.

وی آثار سوء روحی و روانی ناشی از مواد مخدر را برای خانواده ها و نوجوانان و جوانان زیان بار خواند و یادآور شد: آنچه موجب نگرانی مسوولان و علما شده است افزایش مراجعات مردمی برای رفع مشکلات و آسیب های اجتماعی سنگینی است که مواد مخدر بر جامعه وارد می کند.
آیت الله نمازی میدان مبارزه با مواد مخدر در مرزهای گسترده با کشور افغانستان را وسیع خواند و افزود: جنایتکارانی که افغانستان را اشغال کردند مبارزه با مواد مخدر را برعهده انگلستان گذاشتند تا تولید مواد مخدر در این کشور افزایش داشته باشد.

*ارتباط وزارت کشور و حوزه های علمیه ضروری است

مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات کشور نیز در سخنانی بر لزوم ارتباط دو سویه بین وزیر کشور و علمای بلاد، ائمه جمعه، مراجع عظام تقلید و روحانیت تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین 'داود نمازی' در این دیدار افزود: دفتر مشاور وزیر کشور می تواند این ارتباط دو سویه را از طریق مشاورانی در 31 استان کشور برقرار کند.
نمازی گفت: بعد از تاسیس دفتر مشاور وزیر کشور در استان قم با انجام ملاقات های عمومی و خصوصی و ارتباط با مراجع و اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، رییس جامعه مدرسین، رییس شورای عالی حوزه، مدیر حوزه های علمیه، مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه و مجموعه های مختلف و ارتباط با علمای 31 استان کشور فعالیت های دفتر آغاز شد.

مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات افزود: افزون بر این ضمن مسافرت به چندین استان کشور و دیدار با ائمه جمعه شهرستان های مختلف و شرکت در گردهمایی آنها ضمن بیان نقطه نظرات خود نقطه نظرات آنها نیز دریافت و به وزیر انتقال داده شد.
نمازی، علما را چشم بینای مردم و جامعه دانست و با اشاره به اینکه آنها از اطلاعات و اخبار به روز بهره مند هستند گفت: شنیدن نقطه نظرات علمای کشور و انتقال آن یکی از وظایف دفتر مشاوره وزیر کشور است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه وزیر کشور به عنوان دبیر مبارزه با مواد مخدر کشور انتخاب شده است گفت: وی معتقد به ارائه آمار و ارقام و نگاه اداری به معضل مواد مخدر نیست.
مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات کشور، استفاده از ظرفیت روحانیت برای فرهنگ سازی و مبارزه با مواد مخدر را مهم قلمداد کرد و گفت: طرح اعزام مبلغان روحانی با هدف مبارزه با مواد مخدر با تامین منابع طرح در دستور کار قرار گرفته است.
نمازی افزود: اگر این طرح در 10 استان کشور اجرا و از ظرفیت روحانیت برای آگاهی بخشی به جامعه استفاده شود می تواند تاثیرات شگرفی در کاهش اعتیاد در جامعه داشته باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:٢٣

   

پر مبحث ترین ها