سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فضائل و مظلوميت‌هاي امام علي(ع) به دنيا شناخته شود

حادثه غدیر خم در تاریخ اسلام جایگاه عظیمی دارد؛ هر چند که عده‌ای همواره سعی کردند تا این نعمت الهی را نادیده بگیرند و با آن به مخالفت بپردازند و این واقعه بزرگ را در حد یک حکایت پایین بیاورند.
فضائل و مظلوميت‌هاي امام علي(ع) به دنيا شناخته شود
يكي از مراجع تقلید با اشاره به تاثيرات فراواني كه بازسازی واقعه عظیم غدیر خم دارد گفت: بايد تلاش شود فضائل و مظلوميت‌هاي امام علي(ع) به دنيا شناخته شود.
به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله العظمی سید محمدعلي علوی گرگانی، شامگاه پنج شنبه در دیدار سردار یعقوب سلیمانی رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیر و مسئول سازمان اردویی راهیان نور در سخنانی با اشاره به تاثیرگذاری فراوان بازسازی حادثه غدیر اظهار داشت: بازسازی این حادثه عظیم تاریخی تاثیرات بیشتری از آنچه که در کتاب‌ها بیان شده است دارد و کسانی که در این امر بزرگ دخیل هستند باید قدر خود را بدانند.

مرجع تقلید شیعیان، ابراز داشت: حادثه غدیر خم در تاریخ اسلام جایگاه عظیمی دارد؛ هر چند که عده‌ای همواره سعی کردند تا این نعمت الهی را نادیده بگیرند و با آن به مخالفت بپردازند و این واقعه بزرگ را در حد یک حکایت پایین بیاورند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه دشمنان سعی کردند تا واقعه غدیر را مسئله‌ای ساده معرفی کنند افزود: آنها واژه مولا و ولی را به معنای دوست داشتن تفسیر می‌کنند و این امر در حالی است که تصور کردن اینکه پیامبر(ص) مردم را در آن منطقه نگه دارد و بفرماید که من علی(ع) را دوست دارم خنده دار است و هیچ کس آن را نمی‌پذیرد.

وی با بیان اینکه به امام علی(ع) ظلم‌های بسیاری شد افزود: امروز آنچه که از اسلام داریم به برکت مجاهدت‌ها و فداکاری‌های امام علی(ع) است و رشادت‌های آن حضرت در صدر اسلام در پیشرفت اسلام تاثیر فراوانی داشته است.

آیت الله علوی گرگانی عنوان کرد: باید تلاش شود تا فضائل و مظلومیت‌های امام علی(ع) به دنیا شناخته شود و بازسازی واقعه غدیر نیز امری مبارک است و اقدام خوبی است تا در روز عید سعید غدیر خم این حادثه تاریخی اسلام به مردم شناخته شود.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٧-١٣٩٣, ١١:٠٩

   

پر مبحث ترین ها