سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دزدان سیاسی نمی توانند در سوریه آرامش حاکم کنند

لازم است روحانیت نقشه راهی که برای آن ها ترسیم شده در کنار هم و بدون هیچگونه افراط و تفریطی انجام بدهند تا مانند گذشته شاهد درخشش حوزه ها باشیم.
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: ائتلاف غربی اسراییلی عربی علیه داعش مانند مقابله دزد با دزد است و با این وضعیت آرامش در سوریه حاکم نمی شود.
[دزدان سیاسی نمی توانند در سوریه آرامش حاکم کنند]

به گزارش روز شنبه ایرنا از مرکز خبر حوزه، آیت الله 'سید هاشم حسینی بوشهری' در گردهمایی طلاب و فضلای بوشهری مقیم حوزه علمیه قم در مدرسه حضرت ولی عصر(عج) ، افزود: ائتلاف دروغین آمریکا و چند کشور برای دخالت در امور سوریه به بهانه مبارزه با تروریست است.

وی ادامه داد: دزدانی جمع شده اند که با دزدی مقابله کنند و به بهانه مبارزه با تروریست بر سر مردم سوریه بمب می ریزند.

وی تصریح کرد: اینها با تشکیل دادن ائتلاف 'غربی - اسراییلی - عربی و اروپایی' علیه داعش، می خواهند مردم سوریه و همه زیر ساخت های حیاتی آن ها را از بین ببرند.

وی، تاسیس 'وهابیت' و 'بوکوحرام' را از دسیسه های دشمن در مقابله با اسلام و روحانیت شیعه دانست و گفت: این گروه های افراطی هرچه از زمان می گذرد به جنایانت و خباثت خود علیه مکتب و مقدسات اهل بیت(ع) بیشتر ادامه می دهند و هر روز جنایتی بدتر از روز گذشته در جامعه اسلامی از آن ها شنیده می شود و این بیانگر شدت بغض و کینه آن ها است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع)، اظهار داشت: روحانیت شیعه در ابعاد مختلف دارای قدرت سیاسی، اجتماعی، رسانه ای و تحلیلی است و در میان پایگاه عظیم مردمی شناخته شده و همه از این قشر به خوبی یاد می کنند؛ به همین اندازه دشمنان نیز با قوت زیاد علیه روحانیت و مذهب شیعه در حال فعالیت است.

حسینی بوشهری افزود: در طول تاریخ دشمنان با انواع نقشه ها و فتنه ها مانند اجیرکردن تروریست و توهین به مقدسات درصدد بوده اند جلوی نفوذ روحانیت شیعه و عالمان دین که سنگربان مکتب اسلام ناب محمدی(ص) هستند را بگیرند و این حرکت آن ها قطعا در آینده بیشتر می شود، چرا که هدفی جز از بین بردن اسلام و روحانیت ندارند.

وی، وظیفه روحانیت شیعه در مقابله با تهاجم فرهنگی، پاسخگویی به شبهات اعتقادی جوانان، فحشا و فتنه های دشمن که هر روز جدیدتر می شود را بسیار سنگین عنوان کرد و بر ضرورت هوشیاری حوزه در مقابله با انواع دسیسه های اهریمنان تاکید نمود.

امام جمعه موقت قم افزود: روحانیت لازم است در مقابله با فتنه ها و رسانه های بیداری و شنیداری همانند هشت سال دفاع مقدس خود را فدای اسلام، مقدسات و آرمان های انقلاب کند تا مبادا گزندی به سرمایه مردم برسد، زیرا روحانیت سنگربان و حافظ دین است.

حسینی بوشهری با بیان اینکه روحانیت امروز باید در عرصه های علمی، اخلاقی، شناخت زمان و استفاده از اندوخته های علمی برای هدایت جامعه افتخار آفرین باشد، خاطرنشان کرد: کسی که در مکتب حضرت امام صادق(ع) مشغول تحصیل است، باید این عرصه ها از ضروریات زندگی او باشد و تمام همت و تلاش را برای اعتلا، عزت و سربلندی این مکتب در جامعه بکار بگیرد.

وی، تخریب هر یک از نقشه و ستون اصلی حوزه را مساوی با تعطیلی وظایف حوزه که همان مرزبانی از دین است، عنوان کرد .

وی، بی انگیزگی علمی، درگیر شدن طلاب با شبکه های اجتماعی، رسانه ای و ورود در فضای های غیر ضروری را از آفت و آسیب های جدی حوزه برشمرد.

عضو خبرگان رهبری، افراط و تفریط را دو عامل مخرب دانست و اظهار داشت: لازم است روحانیت نقشه راهی که برای آن ها ترسیم شده در کنار هم و بدون هیچگونه افراط و تفریطی انجام بدهند تا مانند گذشته شاهد درخشش حوزه ها باشیم.

حسینی بوشهری، دوری از معنویت، بی اخلاقی، قانع نبودن در زندگی و روی آوردن طلاب به شغل هایی که هیچ سنخیتی با زی طلبگی ندارد را از دیگر آسیب های جدی روحانیت دانست.

وی اضافه کرد: متاسفانه بعضی ها، مسیر طلبگی را به اشتباه رفته اند و راه را گم کرده اند و غافل شده اند از اینکه برای چه چیزی وارد حوزه شده اند و اگر این غفلت ها ادامه داشته باشد، معلوم نیست آخر کار آن ها به کجا ختم شود.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٧-١٣٩٣, ١٢:٠۵

   

پر مبحث ترین ها