سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی: امنیت در ایران نتیجه زحمات نیروهای مسلح است

به همت سربازان و سرداران ایران اسلامی داعش جرات ورود به ایران را ندارد اما این گروه تروریستی در عراق و سوریه فتنه انگیزی می کند.
آیت الله 'حسین نوری همدانی' از مراجع تقلید گفت: امنیت در جمهوری اسلامی نتیجه زحمات فرماندهان نظامی، انتظامی و پاسداران است.

وی روز دوشنبه در دیدار اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر در قم افزود: به همت سربازان و سرداران ایران اسلامی داعش جرات ورود به ایران را ندارد اما این گروه تروریستی در عراق و سوریه فتنه انگیزی می کند.
وی گفت: عربستان سعودی از سویی به تسلیح داعش و گروه های تروریستی می پردازد و از سوی دیگر به دوستی با رژیم اسرائیل غاصب ادامه می دهد.

آیت الله نوری همدانی همچنین با اشاره به مساله غدیر گفت: انحراف از غدیر پس از پیامبر(ص) وسعت پیدا کرد و مساله رهبری جامعه اسلامی از مسیر اصلی خود خارج شد از این رو تمامی جنایات پیش آمده بر مسلمانان نتیجه انحراف از غدیر است.
وی ابراز داشت: مساله غدیر مساله بسیار مهم اسلامی است که برخی گمان کردند تاریخی است که سپری شده؛ غدیر ارزش مهم اسلامی در امتداد نبوت است.

وی با اشاره به این که بیان وظایف مردم، اجرای قانون اساسی و حفاظت و نگهداری از نظام از شئون رهبری در نظام اسلامی است، اظهار داشت: انحراف از غدیر اثر بسیار نامطلوبی در کل دنیا گذاشت ، اگر این امر اتفاق نمی افتاد، اسلام کل جهان را فراگرفته بود.
وی بیان داشت: بازسازی غدیر بسیار مهم است اما کاری مشکل است چرا که بازسازی واقعی، آن است که در دنیا جا بیندازیم پس از پیامبر(ص) کسی باید رهبر باشد که ظالم نبوده و ولی فقیه باشد.

به گزارش ایرنا، وی افزود: بیشتر زحمات بازسازی غدیر باید برای تغییر فرهنگ مردم باشد که آنها قلبا معتقد باشند که رهبری که از جانب خدا است معصوم یا قائم مقام معصوم باشد.
این مرجع تقلید گفت: رهبر جامعه اسلامی باید در برابر دشمنان شجاع باشد این در حالی است که دشمنان خود طالبان و داعش را ساختند و باید خدا را شاکر باشیم که در نتیجه زحمات فرماندهان نظامی و انتظامی و پاسداران در ایران امنیت برقرار است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٧-١٣٩٣, ١٩:٢٣

   

پر مبحث ترین ها