سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم: آمریکا و اسرائیل عامل اختلاف در جهان اسلام و منطقه هستند

اختلاف انداختن میان مسلمین از کارهای مغرورین است؛ دشمنان می‌خواهند شما را زیر پا گذارند و بر اساس آیات و روایات کسانی که از گمراهان پیروی کنند، همراه با دشمنان دچار عذاب می‌شوند.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان این که امروز جهان اسلام و منطقه دچار اختلافات و جنگ شده است، گفت: این اختلافات را دشمنان ایجاد کرده اند در حالی که آمریکا و اسرائیل حاشیه امن دارند؛ امت اسلام باید برای مقابله با آنان طبق کلام قرآن عمل کند.

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی روز شنبه در دیدار علما و طلاب یمن که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، هدایت را به دو شکل عنوان کرد و گفت: هدایت در بخش اول به صورت ارائه راه و روش است و در بخشی دیگر بستگی دارد که ما دنبال چه مقصودی هستیم.
وی تصریح کرد: خداوند انسان‌های مخلص را هدایت می‌کند و آنچه که می‌خواهند به دست آورند و شما از مجاهدان و مخلصان هستید، انشاء الله وعده خداوند در مورد شما صدق می‌کند.

استاد برجسته حوزه در ادامه با تأکید بر این که امروز اسلام گرایی در عالم مورد توجه ملت ها قرار گرفته است گفت: امروز شاهد هستیم که از سراسر جهان برای مسلمان شدن هجوم می آورند.
آیت الله مکارم شیرازی بهترین امر برای مسلمین را اتحاد و انسجام عنوان کرد و افزود: اختلاف انداختن میان مسلمین از کارهای مغرورین است؛ دشمنان می‌خواهند شما را زیر پا گذارند و بر اساس آیات و روایات کسانی که از گمراهان پیروی کنند، همراه با دشمنان دچار عذاب می‌شوند.

امت اسلام برای مقابله با دشمنان طبق کلام قرآن عمل کند

وی با اشاره به این که امروز جهان اسلام و منطقه دچار اختلافات و جنگ‌هایی شده است، اظهار داشت: این اختلافات را دشمنان ایجاد کرده‌اند و مسلمین را به جان یکدیگر انداخته اند در حالی که آمریکا و اسرائیل کنار ایستاده و این وقایع را نگاه می‌کنند و حاشیه امن دارند و امت اسلام باید برای مقابله با آنان طبق کلام قرآن عمل کند.
این مرجع تقلید شیعیان با اشاره به این که زیدی‌ها متمسک به قرآن و اهل بیت(ع) هستند و میان ما و شما اشتراکات زیادی وجود دارد، گفت: مسلمانان در حج و اعمال آن اتحاد دارند و اختلاف میان آنان بسیار کم است.

وی با اشاره به دروغ پردازی هایی که علیه شیعیان و ایران صورت می‌گیرد تصریح کرد: شما بعد از زیارت حضرت معصومه(س) و سفر به نقاط دیگر ایران متوجه خواهید شد که دشمنان همیشه اراده دارند خلاف حقیقت سخن بگویند.
به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله مکارم شیرازی در پایان خاطرنشان کرد: برای شما دعا می کنم تا پیروز شوید و بدانید که خداوند شما را پیروز می گرداند همانطور که در آیات قرآن وعده داده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٧-١٣٩٣, ٠١:۵٨

   

پر مبحث ترین ها