سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم: دست هایی از خارج قصد آلوده کردن جریان عاشورا به خرافات را دارند

آلوده شدن عاشورا به خرافات، اصل این جریان را به خطر می اندازد و در این بین دستهایی از خارج می خواهند از برخی مداحانی که هدف مشخصی ندارند نیز دراین زمینه استفاده کنند.
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: جریان عاشورا باید از خرافات پیراسته شود و این در حالی است که دست هایی از خارج کشور قصد دارند این جریان را به خرافات آلوده کنند.

این مرجع تقلید عصر چهارشنبه در آیین رونمایی از نرم افزار چند رسانه ای 'ثارالله' در مدرسه امام سجاد(ع) قم، بیان داشت: آلوده شدن عاشورا به خرافات، اصل این جریان را به خطر می اندازد و در این بین دستهایی از خارج می خواهند از برخی مداحانی که هدف مشخصی ندارند نیز دراین زمینه استفاده کنند.
وی ابراز داشت: این جریان خارجی برخی مداحان را دست مایه خود قرار داده و با کمک آنها اصل مساله عاشورا و قیام امام حسین(ع) را زیر سووال می برد و اصالت و ارزش های واقعه عاشورا را مخدوش می کند.

وی تاکید کرد: برنامه های پیامبر اکرم (ص)، ائمه اطهار (ع) و از جمله امام حسین(ع) ظرفیت بسیار بالایی برای تبلیغ اسلام و مکتب اهل بیت در دنیایی دارد که دچار مادیگری شده و به سوی مذهب می آید.
آیت الله مکارم شیرازی افزود: عطش دنیای امروز جز با شناختن مذهب اهل بیت (ع) سیراب نمی شود و مذهب ما به صورت بسیار جذابی قابل ارائه به دیگران است.

به گزارش ایرنا، وی گفت: موسسه دارالحدیث منبع پرباری برای ارائه آثار مرتبط با مکتب اهل بیت(ع) است که تا کنون آثار مطلوبی از خود به یادگار گذاشته است.
این مرجع تقلید افزود: این که دارالحدیث قصد دارد محصولات خود را با زبانی مناسب برای عامه مردم قابل استفاده کند بسیار ارزشمند است و البته باید نسبت به اقشاری چون کودکان و مخاطبان خارجی نیز توجه داشته باشد.

نرم افزار چند رسانه ای ثارالله از تولیدات رسانه ای موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث است که به ابعاد مختلف زندگی امام حسین(ع) و واقعه عاشورا پرداخته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:٢۴

   

پر مبحث ترین ها