سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عزاداران از اموری که مایه اختلاف بین مسلمانان می شود پرهیز کنند

بروز شده : ۵-٠٨-١٣٩٣, ٢٣:١٧    نسخه چاپی    
عزاداران محترم سعی کنند ضمن سوگواری بر شهیدان کربلا به اهداف قیام امام حسین(ع) و یارانش آشناتر شوند و خطبا و مداحان محترم آنها را در این راه یاری دهند.
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با صدور پیامی از عزاداران حسینی خواست از اموری که مایه اختلاف بین مسلمانان می شود و یا بهانه به دست دشمنان می دهد، پرهیز کنند.
عزاداران از اموری که مایه اختلاف بین مسلمانان می شود پرهیز کنند
دراین پیام که به مناسبت حلول ماه محرم الحرام نسخه ای از آن دوشنبه شب دراختیار ایرنا قرار گرفت آمده است: اگر در تمام جهان سیر کنیم حادثه ای مثل حادثه عاشورا را پیدا نمی کنیم که این همه شعاع آن در افق زمان و مکان گسترده باشد و علیرغم گذشت زمان که طبیعتش فراموش کاری است، ابعادش همه سال وسیع تر گردد.

پیام حاکیست: اضافه بر این هیچ حادثه تاریخی تا این حد آثار حیات بخش نداشته است، عاشورا از یک سو سبب وحدت صفوف پیروان مکتب اهل بیت(ع) بلکه مسلمین می گردد، از سوی دیگر تزریق خون تازه شهامت و شجاعت و قیام در برابر ستمگران در رگ های عاشقان حسینی می کند، همچنین سبب تهذیب نفوس و تربیت اخلاقی و بازگشت و توبه به درگاه خداوند متعال می باشد.

در بخش دیگری ازاین پیام آمده است: قرائن نشان می دهد که در عاشورای امسال بیش از هر سال دیگر، مراسم عزاداری خامس آل عبا(ع) پرشور و باشکوه خواهد بود، امیدواریم عزاداران عزیز و خطبا و مداحان گرامی چند موضوع را فراموش نفرمایند، سعی کنند عزاداری به شکل سنتی که مورد رضای معصومین(ع) بوده و هست، اجرا گردد و از سبک های موهن که در شأن شهدای گرانقدر کربلا نیست بپرهیزند.

در ادامه پیام آمده است: عزاداران محترم سعی کنند ضمن سوگواری بر شهیدان کربلا به اهداف قیام امام حسین(ع) و یارانش آشناتر شوند و خطبا و مداحان محترم آنها را در این راه یاری دهند.

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری ازاین پیام آورده است: عزاداران محترم مخصوصاً جوانان عزیز اجازه ندهند از مجالس عزاداری و همچنین از دسته جات محترم عزادار بهره برداری سیاسی و جناحی شود، از اموری که مایه اختلاف بین مسلمین می گردد یا بهانه به دست دشمن می دهد اجتناب فرمایند، مخصوصاً از قمه زنی و آسیب های مهم به بدن و اهانت به مقدسات دیگران بپرهیزند که در شرایط فعلی هزینه زیادی برای جهان تشیع خواهد داشت و دشمنان در سراسر جهان از آن سوء استفاده می کنند.

پیام حاکیست: اینجانب از صمیم دل به همه خطبای محترم و مداحان عزیز و عزادارانی که از این حادثه بزرگ تاریخی بهترین بهره های معنوی و روحانی و اخلاقی را می برند مخصوصاً جوانان که از همه بیشتر در این مراسم حضور دارند دعا می کنم و بدانید عاشورای حسینی خاری است در چشم همه دشمنان اسلام.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٨-١٣٩٣, ٢٣:١٧

   

پر مبحث ترین ها