سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله حسینی بوشهری: «عاشورا» و «انتظار» رمز پیشرفت شیعه به شمار می‌آید

وی رهبری امام معصوم(ع) را از دیگر عوامل جاودانگی قیام اباعبدالله الحسین(ع) برشمرد و گفت: امام خمینی(ره) به عنوان یک نمونه و یک شعاع از وجود حسین(ع) و عظمت اسلام و قرآن است مجتهدی معمولی که یکه و تنها، اما با اعتماد به خدا نهضتی را شروع کرد و بنیان گذار انقلاب اسلامی شد.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه شیعه روی دو محور عاشورا و انتظار می‌چرخد، گفت: رمز حرکت شیعه و پیروزی، پیشرفت و تاثیرگذاری آن به سبب عاشورا و خون امام حسین(ع) است.

آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری شامگاه یکشنبه در شب تا سوعای حسینی در جمع عزاداران حسینی در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر با تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی و با بیان اینکه دانشگاه امام حسین(ع) کارنامه قبولی اخلاق و محبت به دانشجویانش ارائه می‌دهد اظهار کرد: مسلمانان و آزادی خواهان جهانی دردانشگاه حسین بن علی(ع) در رشته‌های مختلف همچون محبت و اخلاق کارنامه قبولی می‌گیرند.

به گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های حضرت امام حسین(ع) در قیام عاشورا اقامه نماز بود تصریح کرد: سید و سالار شهیدان در اوج جنگ و جدال با کافران، هگام اذان ظهر نبرد را رها کردند و در عین شگفت زدگی دشمن، در برابر خداوند تبارک و تعالی اقامه نماز کرد که نشان از اوج بندگی سید و سالار شهیدان در برابر خداوند متعال است.

حسینی‌بوشهری با تاکید بر اقامه نماز سروقت افزود: سوگواران حسینی(ع) که تا پاسی از شب به عزاداری مشغول هستند نماز سروقت صبح را فراموش نکنند چراکه مهم‌ترین آموزه قیام عاشورا اقامه نماز سر وقت است.
نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه ایثارگری قمربنی هاشم(ع) در حادثه کربلا درس بزرگی به مسلمانان و آزادی‌خواهان داد افزود: کربلا تجلی‌گاه غیرت حضرت ابوالفضل (ع) در دفاع از حق بود چراکه شجاعت و رزم‌آوری حضرت عباس (ع) در عاشورا پدیدار شد.

حسینی بوشهری با بیان اینکه حضرت عباس(ع) در قیام عاشورا تا پای جان در راه ولایت‌مداری پیش رفت گفت: قمر بنی هاشم(ع) بزرگترین درس ایثارگری را به ما آموخت و نشان داد که انسان غیرت‌مندو ولایت مدار تا پای جان پیش می‌رود.
وی با بیان اینکه شخصیت‌ها آسمانی و الهی جادوانه تاریخ هستند خاطر نشان کرد: شخصیت‌های آسمانی و الهی نه از یاد می‌روند و نه اینکه نام آنها از خاطره می‌رود بلکه به مرور زمان پرآوازه‌تر می‌شوند که وجود مبارک ابی عبدالله الحسین (ع )از جمله این شخصیت‌های الهی است که تا ابد جاودانه تاریخ است.

نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری عوامل جاودانگی قیام عاشورا وحضرت امام حسین(ع) را برشمرد و گفت: عمل صالح، تسلیم در برابرخداوند، مصالح الهی، اراده و رضایت الهی، اخلاص و عنصرمهم فطرت از عوامل جاودانگی نهضت امام حسین(ع) است.
حسینی بوشهری، مشیت و اراده الهی، ویژگی عدالت خواهانه، ظلم ستیزانه، و حق طلبانه نهضت ابی عبدالله(ع)، و ایمان و عمل صالح امام حسین(ع) را از عوامل جاودانگی قیام عاشورا دانست.

وی رهبری امام معصوم(ع) را از دیگر عوامل جاودانگی قیام اباعبدالله الحسین(ع) برشمرد و گفت: امام خمینی(ره) به عنوان یک نمونه و یک شعاع از وجود حسین(ع) و عظمت اسلام و قرآن است مجتهدی معمولی که یکه و تنها، اما با اعتماد به خدا نهضتی را شروع کرد و بنیان گذار انقلاب اسلامی شد.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شیعه روی دو محور عاشورا و انتظار می‌چرخد گفت: رمز حرکت شیعه و پیروزی، پیشرفت و تاثیرگذاری آن به سبب عاشورا و خون امام حسین(ع) است که گویا در خون آنها می‌جوشد و دیگر امید به آینده است در واقع پشتوانه شیعه عاشورا و امید آنها به آینده و ظهور منجی عالم بشریت است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٨-١٣٩٣, ١١:٠٢

   

پر مبحث ترین ها