سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عزاداری امام حسین(ع) فرصتی برای معرفی اسلام و انقلاب است

وی افزود: عزاداری های امام حسین (ع) در پیش از انقلاب اسلامی توسط عمال حکومتی به صورت صوری برگزار می شد اما بعد از انقلاب شاهدیم که عزاداری های سنتی مردم برکات زیادی را برای نظام در برداشته است.
عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور عزاداری برای امام حسین(ع) را فرصتی ناب برای معرفی اسلام و انقلاب اسلامی ذکر کرد.

آیت الله 'رضا استادی' روز دوشنبه در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در دفتر رهبر معظم انقلاب در قم ابراز داشت: هر فردی که عمل او مطابق با خواسته های انقلاب اسلامی باشد انقلابی است و افرادی که با مسجد و محافل مذهبی سر و کار دارند باید بیش از دیگران متوجه روش و عمل خود برای معرفی اسلام و انقلاب باشند.
وی زنده نگاه داشتن حماسه عاشورا را مایه سعادتمندی ملت برشمرد و افزود: اگر کسی می خواهد حامی دین بوده و از چراغ هدایت حسین(ع) بهره مند شود باید مقید به عمل کردن به آن چه باشد که اهل بیت از ما خواسته اند.

وی افزود:عزاداری های امام حسین (ع) در پیش از انقلاب اسلامی توسط عمال حکومتی به صورت صوری برگزار می شد اما بعد از انقلاب شاهدیم که عزاداری های سنتی مردم برکات زیادی را برای نظام در برداشته است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر این که واقعه عاشورا نباید تحریف شده و به صورت سازی ها پرداخته شود ،گفت: اهلبیت با قرآن هستند و قرآن هیچ گاه از آن ها، و آن ها هیچ گاه از قرآن جدا نشده اند و از این رو آن ها حجت خدا بر روی زمین بوده و نباید بگذاریم واقعه های چون قیام کربلا به دست تحریف سپرده شود.

وی افزود: اگر می خواهیم قرآن را وسیله هدایت خود بدانیم تنها احترام به آن و خوب خواندن این کتاب شریف مهم نیست و آن چه که ما را هدایت می کند توجه به معنای قرآن و عمل به آن است.
به گزارش ایرنا، استادی ابراز داشت: هر کجا قرآن حاکم باشد سعادت مردم تامین می شود و اگر می خواهیم یاد امام حسین(ع) زنده باشد و دنباله رو او باشیم باید زندگی و نهضت آن امام را با قرآن همراه بدانیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٨-١٣٩٣, ٢١:٠٩

   

پر مبحث ترین ها