سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله مکارم‌ شیرازی: زیارت اربعین اقتدار شیعیان در مسیر الهی را به تصویر می‌کشد

مرجع تقلید شیعیان افزود: اجتماع بسیار گسترده در این روز که برای حضور در زیارت اربعین تشکیل می‌شود بسیار گسترده‌تر از ایام حج است که نشان دهنده اوج عزت و اقتدار برای حرکت در مسیر خدا است.
آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: اجتماع بسیار گسترده در این روز که برای حضور در زیارت اربعین تشکیل می‌شود بسیار گسترده‌تر از ایام حج است که نشان‌دهنده اوج عزت و اقتدار برای حرکت در مسیر خدا است.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی روز پنج شنبه در دیدار با دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های سراسر کشور اظهار داشت: پیش از انقلاب کشور ایران مانند الآن دارای اقتدار و پیشرفت نبوده است، بلکه پیروزی انقلاب اسلامی سبب ارتقای جایگاه ایران در انظار عمومی شد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به تلاش برای حرکت در مسیر قرب خداوند، افزود: حرکت در مسیر خداوند به انسان‌ها نیرو می‌دهد، بنابراین باید جوانان به‌عنوان سرمایه و آینده‌سازان کشور دین و اسلام را زنده نگه‌دارند و از رسوخ اندیشه‌های بیگانگان جلوگیری کنند.

وی تصریح کرد: همه نهادها، مدارس، دانشگاه‌ها و والدین در زمینه حفظ اعتقادات جوانان وظایفی سنگین به‌عهده دارند، باید در نظر داشت تنها تفاوت ما با دشمن در دین و ایمان است، همه ابزارها را ما و دشمن در اختیار داریم، اما آنها دین ندارند.

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: شرایط جامعه باید بررسی شود تا همه رسانه‌ها به وظیفه خود عمل کنند، البته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه وظیفه سنگینی دارد زیرا باید جامعه را هدایت کند.

مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد: در حال حاضر رژیم صهیونیستی از درون و بیرون در حال نابودی است، آنها در زمانی این تصور را داشتند که غول خاورمیانه هستند اما توان شکست یک کشور عربی را ندارند که این نشانه ضعف آنها است.

وی با تأکید به ایستادگی جوانان و مسلمانان غزه در برابر رژیم صهیونیستی بیان کرد: ایمان و عقیده از جمله سرمایه‌های ارزشمندی است که باید به آن توجه ویژه کرد، زیرا با ایمان و اعتقادات قوی هیچ قدرتی نمی‌تواند با ما مبارزه کند.

آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار داشت: کشور ما توانسته است تحریم و فشارها را تحمل کند، حتی در مسئله هسته‌ای نیز ایمان، اعتقاد و شجاعت جوانان گره‌گشا بود، در صورتی که دشمن قبول نکند و توافقی در زمینه انرژی‌ هسته‌ای انجام نشود باز هم می‌توانیم پیروز میدان باشیم.

مرجع تقلید شیعیان افزود: اجتماع بسیار گسترده در این روز که برای حضور در زیارت اربعین تشکیل می‌شود بسیار گسترده‌تر از ایام حج است که نشان دهنده اوج عزت و اقتدار برای حرکت در مسیر خدا است.

وی گفت: افزایش جمعیت عزاداران حسینی از دو نفر در نخستین اربعین امام حسین(ع) تا میلیون‌ها نفر در شرایط فعلی نشان دهنده قدرت و عزت در ارتباط با خدا است که سبب شده تا جوانان با وجود خطرات زیاد در این سفر حاضر شوند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٩-١٣٩٣, ٠٢:٣٩

   

پر مبحث ترین ها