سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیر آموزش عمومی حوزه‌های علمیه خواهران:

برگزیدگان المپیاد علمی خواهران طلبه معرفی شدند

با وجود آنکه حدنصاب راهیابی طلاب به مرحله کشوری المپیاد در سال جاری نسبت به سال گذشته ارتقا یافته است، تعداد طلاب راه‌یافته به این مرحله افزایش یافته است.
 مدیر آموزش عمومی حوزه‌های علمیه خواهران از اعلام اسامی برگزیدگان دومین المپیاد علمی حوزه‌های علمیه خواهران خبر داد.
 فاطمه رجبی با اشاره به اینکه المپیاد علمی حوزه‌های علمیه خواهران در سه مرحله مدرسه‌ای، منطقه‌ای و کشوری به اجرا درآمد، تصریح کرد: آزمون مرحله کشوری این المپیاد در روز جمعه 9 اردیبهشت‌ماه در شش گروه مختلف برگزار شد و اکنون اسامی برگزیدگان نهایی آن اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه این المپیاد علمی ویژه طلاب مقطع سطح دو (کارشناسی) برگزار شده است، گروه‌های مختلف اجرایی آن را شامل طلاب پایه دوم، طلاب پایه سوم، طلاب پایه چهارم و طلاب پایه پنجم در گرایش‌های ادبیات عرب، فقه و اصول و فلسفه و کلام برشمرد.

مدیر آموزش عمومی حوزه‌های علمیه خواهران از رشد علمی طلاب شرکت‌کننده در المپیاد علمی خبر داد و اظهار داشت: با وجود آنکه حدنصاب راهیابی طلاب به مرحله کشوری المپیاد در سال جاری نسبت به سال گذشته ارتقا یافته است، تعداد طلاب راه‌یافته به این مرحله افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با جشنواره برترین‌ها به نفرات اول تاسوم در هر پایه یا رشته ، جوائز نفیسی از قبیل کمک هزینه سفر عمره و عتبات عالیات ، سکه بهار آزادی و ... اهداء می‌گردد.

رجبی یادآور شد: نفرات اول تا سوم گروه چهارم در رشته ادبیات عرب، ازآزمون کتبی عمومی سطح سه و نفرات برتر رشته فقه واصول و ‌فلسفه و کلام از آزمون تخصصی همان رشته‌ها معاف هستند.

وی ضمن برشمردن اسامی برگزیدگان این المپیاد تصریح کرد: در پایه دوم فاطمه فرهادی از مدرسه علمیه الزهرا(س) کازرون به عنوان رتبه اول، مدینه حسن‌پور از مدرسه علمیه طوبی بهبهان به عنوان رتبه دوم و طیبه باقرپور از مدرسه علمیه خدیجه کبری(س) اصفهان، فاطمه ذوالفقاری از مدرسه علمیه الزهرا(س) اردبیل و زینب سبحانی از مدرسه علمیه فاطمیه(س) نجف‌آباد مشترکا مقام سوم را کسب کردند.

رجبی اضافه کرد: در پایه سوم، هاجر باقری چشمه‌احمد از مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) ویلاشهر، مریم خالقی از مدرسه علمیه فاطمیه(س) کرمان، زیبا رزم‌آفرین از مدرسه علمیه فاطمیه(س) شهرکرد و طیبه سلیمیان از مدرسه علمیه الزهرا(س) زرین‌شهر مشترکا مقام اول، فاطمه نصیری از مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) شیراز مقام دوم و سمانه فتحی از مدرسه علمیه فاطمیه دامغان مقام سوم را به خود اختصاص دادند.

وی از زینب فخره از مدرسه علمیه کوثر کاشان به عنوان صاحب مقام اول، مرضیه سادات پورفخرآبادی از مدرسه علمیه حضرت زینب(س) یزد به عنوان مقام دوم و فاطمه داودی کسبی از مدرسه علمیه حضرت زینب(س) ملایر به عنوان مقام سوم پایه چهارم این المپیاد یاد کرد.

مدیر آموزش عمومی حوزه‌های علمیه خواهران افزود: در میان شرکت کنندگان پایه پنجم در گرایش ادبیات عرب لیلی حامدی از مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) گرمی، زینب رضایی از مدرسه علمیه فاطمیه(س) کرمان و محبوبه روشنی از مدرسه علمیه حضرت عبدالعظیم ری به ترتیب حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند.

وی صاحبان رتبه‌های اول تا سوم گرایش فقه و اصول پایه پنجم را نیز شامل رقیه جمشیدی از مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) گرمی، سیده فاطمه حسینی از مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) شادگان و اعظم رجبی هامانه از مدرسه علمیه الزهرا(س) یزد معرفی کرد.

مدیر آموزش عمومی حوزه‌های علمیه خواهران اظهار داشت: در پایه پنجم و گرایش فلسفه و کلام فائزه سیبویه از مدرسه علمیه کوثر ورامین، رقیه سنگوری از مدرسه علمیه صدیقه فاطمه(س) گرگان و بی‌بی‌ریحانه موسوی از مدرسه علمیه معصومیه(س) حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٢-١٣٩٠, ١٧:٢٨

   

پر مبحث ترین ها