سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله صافی: نوروز امسال نوروز فاطمی باشد

بروز شده : ١-١٢-١٣٩٣, ١٧:٢٨    نسخه چاپی    
آیت‌الله صافی‌گلپایگانی تصریح کرد: در برنامه‌ها باید از وجود علما و روحانیت آگاه که به مسائل و مبانی اسلام آگاهی کامل دارند استفاده شود و از نشر مطالب ضعیف و سست که موجب رنجش خاطر مردم با ایمان می‌شود جلوگیری شود.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی گفت: تعظیم شعائر دینی به معنای واقعی کلمه از اهداف اولیه صدا و سیما است که باید در همه برنامه‌ها ملاحظه شود.

 

 این مرجع تقلید در دیدار رئیس رسانه ملی ضمن اشاره به مسئولیت بزرگ صدا و سیما تصریح کرد: صدا و سیما یکی از نهادهای مهمّ مملکتی است که با نهادهای دیگر کاملاً تفاوت دارد.

وی ادامه داد: مسئولیت بسیار بزرگ و سنگینی بر دوش شما نهاده شده است که مهم‌ترین آنها هدایت و ارشاد مردم می‌باشد. صدا و سیما یک مدرسه بزرگ علمی و فکری می‌باشد که با افکار و اعتقادات مردم در ارتباط مستقیم است، لذا باید مدرّسین این مدرسه، انسان‌های آگاه، متعهّد و عالم باشند.

این مرجع تقلید معرّفی معارف والای اهل بیت علیهم السلام را از وظایف اصلی صدا و سیما دانست و افزود: اگر امروز دشمنان اسلام بخصوص گروه خطرناک و تروریستی داعش، چهره رحمانی اسلام را خشن معرّفی می‌کنند باید ما در مقابل، بتوانیم حقیقت اسلام و معارف نورانی قرآن را به دنیا ارائه دهیم.

وی گفت: وظیفه بزرگ شما، تبلیغ مبانی بلند تشیّع و معارف والای اهل بیت علیهم السلام است. تعظیم شعائر دینی به معنای واقعی کلمه از اهداف اولیه صدا و سیما است که باید در همه برنامه‌ها ملاحظه شود.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی تصریح کرد: در برنامه‌ها باید از وجود علما و روحانیت آگاه که به مسائل و مبانی اسلام آگاهی کامل دارند استفاده شود و از نشر مطالب ضعیف و سست که موجب رنجش خاطر مردم با ایمان می‌شود جلوگیری شود.

این مرجع تقلید توجه به مسأله حجاب و عفاف در برنامه‌های مختلف صدا و سیما را لازم دانست و بیان کرد: سعی کنید در تمام فیلم‌ها و برنامه‌ها، عفاف و حجاب و پوشش اسلامی مراعات شود و از نشان دادن صحنه‌هائی که مخالف با عفاف و حجاب است جلوگیری شود.

وی در قسمت دیگری از سخنان خود با توجه به اینکه سال جدید با ایام فاطمیه تقارن دارد، اظهار کرد: خیلی مواظب باشید که احترام ایام فاطمیه نگهداری شود و در برنامه‌های خود حرمت این ایّام مقدس حفظ شود و نوروز امسال نوروز فاطمی باشد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله صافی در پایان این دیدار با مسألت توفیق برای رئیس رسانه ملی تصریح کرد: سعی کنید حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف از شما راضی باشد و وجود مبارک ایشان مسرور و خرسند شوند. البته ما با توجه به اینکه شما از خانواده روحانیت هستید توقع و انتظار بیشتری هم داریم که همه شئون اسلامی در این سازمان بزرگ رعایت شود و از این فرصت پیش آمده، به بهترین وجه ممکن استفاده کنید و نواقصی را که وجود داشته برطرف کنید. ما هم برای شما دعا می‌کنیم که در این کار مهمّ موفق باشید.

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٢-١٣٩٣, ١٧:٢٨

   

پر مبحث ترین ها