سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حوزویان محققانه سخن بگویند

بهترین هدیه را خداوند به بهترین بنده خود یعنی حضرت رسول اکرم(ص) عطا کرده است و آن علم به معارف توحیدی و الهی است.

آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید گفت: وظیفه همه حوزیان این است که محققانه سخن بگویند و بدانند دنیا تشنه سخن دین و معارف الهی است.

بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی اسراء، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از خواهران طلبه خارجی محصل در موسسه آموزش عالی بنت الهدی، آنها را به جدیت در تحصیل و تحقیق توصیه کرد.

وی افزود: باید همواره شاکر خداوند باشیم که ما را در فضای علمی و حوزوی قرار داد، راه این قدردانی این است که باید به نحوی درس بخوانید که محققانه درس را بفهمید و بتوانید آن را به دیگران آموزش بدهید.

آیت الله جوادی آملی در ادامه سخنان خود با اشاره به جایگاه رفیع علوم وحیانی در میان سایر علوم اظهار کرد: بهترین هدیه را خداوند به بهترین بنده خود یعنی حضرت رسول اکرم(ص) عطا کرده است و آن علم به معارف توحیدی و الهی است.

وی اضافه کرد: ارزش و حرمت هر علم به معلوم آن است؛ اگر معلوم ارزشمند باشد علم نیز ارزش پیدا خواهد کرد و اگر معلوم از بین رفتنی و فانی باشد علم نیز علمی محدود و فناپذیر خواهد بود لذا هیچ علمی بالاتر از علم خداشناسی و توحید نیست.

وی گفت: علم توحیدی تنها علمی است که انسان می تواند آن را با خود به جهان ابدی ببرد، چراکه معلوم این علم، معلومی ابدی است و از آنجا که معلوم علم توحیدی در جهان دیگر شکوفاتر خواهد بود در نتیجه علم شکوفاتر و عالم این علوم از جایگاه بالاتری برخوردار خواهد شد.

این مرجع تقلید با تاکید بر همراهی علم با عمل صالح تصریح کرد: درست است که راه دین صراط مستقیم است اما این اصلا به این معنا نیست که پیمودن این راه کار آسانی است، راحت و آسان بودن راه متفاوت از مستقیم بودن راه است.

آیت الله جوادی آملی اظهار کرد: راه دین، گردنه هایی همچون گذشت، ایثار، انفاق و از خودگذشتگی دارد که پیمودن آن کار راحتی نیست و نیاز به ایمان محکم دارد.

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-١٢-١٣٩٣, ٠٠:۴٢

   

پر مبحث ترین ها