سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله صافی گلپایگانی: پیام صلح و دوستی قرآن را باید به مردم جهان رساند

اگر امروز دشمنان با اسلام دشمنی می کنند، به خاطر این است که دین مقدس اسلام با افکار و رفتار ضد انسانی و استعماری آنها مخالف است و می خواهد مسلمانان، آزاد و مستقل باشند.

آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید گفت: با توجه به شرایط حساس امروز جهان اسلام مبلغین باید احساس وظیفه بیشتری کرده و پیام قرآن و اسلام را به دنیا برسانند.
 
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله صافی گلپایگانی، این مرجع تقلید روز یکشنبه در دیدار امامان جماعت مرکز اسلامی هامبورگ و مرکز اسلامی دانمارک افزود: پیام قرآن، پیام صلح و دوستی و رحمت می باشد؛ مردم دنیا باید بدانند اسلام واقعی که عاری از خشونت و ظلم و بیدادگری است، همان اسلام اهل بیت(ع) و اسلام تشیع است.

وی با اشاره به اینکه حوزه علمیه قم می تواند مبلغین آگاه و عالم را برای نشر معارف اسلام به دنیا اعزام کند گفت: در این راستا، وظیفه حوزه بسیار سنگین است و همه باید نسبت به تبلیغ دین مبین اسلام به هر وسیله ای که می توانند، اقدام کنند.

وی ادامه داد: اگر امروز دشمنان با اسلام دشمنی می کنند، به خاطر این است که دین مقدس اسلام با افکار و رفتار ضد انسانی و استعماری آنها مخالف است و می خواهد مسلمانان، آزاد و مستقل باشند.

آیت الله صافی گلپایگانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاسیس مرکز اسلامی هامبورگ به امر حضرت آیت الله بروجردی اظهار داشت: این استاد بزرگ می فرمود ما وظیفه داریم معارف نورانی و نجات بخش اسلام را به تمام دنیا برسانیم تا آنها با واقعیت اسلام آشنا شوند.

وی گفت: خوشبختانه امروز این مرکز و سایر مراکز مذهبی در اروپا موجب شده است که مردم به آنها اقبال داشته و با این مراکز همکاری کنند.

وی همچنین بیان داشت: اتحاد بین صفوف مسلمین، راه را برای اجرای نقشه های عوامل بیگانه می بندد و خصوصا نباید بین خود شیعیان اختلافی وجود داشته باشد که اختلاف، سبب تضعیف روحیه مردم با ایمان می شود.

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١٢-١٣٩٣, ٠٠:٢١

   

پر مبحث ترین ها