سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جنگ عربستان سعودی با یمن به دلیل دشمنی با شیعیان است

بروز شده : ١-٠٢-١٣٩۴, ٠٠:۴۵    نسخه چاپی    
یکی از مراجع تقلید با اشاره به اینکه امروز مستضعفان بیدارتر شده و چهره منفور استکبار شناخته‌تر می‌شود، جنگ عربستان سعودی با یمن را به دلیل دشمنی با شیعیان عنوان کرد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حسین نوری همدانی ظهر دوشنبه در دیدار جمعی از طلاب حوزه‌های علمیه خواهران استان کرمان بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در فرهنگ اهل بیت(ع) با تأکید بیان شده، شناخت زمان است که هر انسانی در هر زمانی که زندگی می‌کند باید از زمان خود شناخت کاملی داشته باشد که این شناخت شامل شناخت رویدادها و حوادث زمان می‌شود.

وی گفت: عاقل و خردمند کسی است که معرفت و شناخت کاملی از زمان خود داشته باشد و در راستای این معرفت به انجام وظیفه بپردازد.

استاد برجسته حوزه عنوان کرد: در زمان ما رخداد انقلاب اسلامی ایران بوقوع پیوست که تحولی در سراسر جهان ایجاد کرد بنابرین لازم است این حادثه را به درستی بشناسیم و بر اساس شناخت حادثه گام برداریم.

وی اظهار داشت: مسئله حکومت امری مهم است زیرا مسائل فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی و غیره به حکومت بازمی‌گردد و تمام جریان‌ها تحت سیطره حکومت قرار می‌گیرند.

آیت الله نوری همدانی گفت: اولین گام همه پیغمبران حرکت برای اصلاح حکومت بوده است و حضرت ابراهیم(ع) در برابر نمرود، حضرت موسی(ع) در برابر فرعون، حضرت عیسی(ع) در برابر بنی اسرائیل و حضرت محمد(ص) در برابر ابوجهل‌ها و ابوسفیان‌ها ایستادند زیرا اولین گام هر اصلاح تأسیس یک حکومت صالح است.

وی عنوان کرد: در رژیم‌های سلطنتی گذشته مردم دچار فقر فرهنگی و فقر اقتصادی شده بودند و کرامت انسانی از دست رفته بود.

اسلام نشان داد که میان مرد و زن هیچ تفاوتی وجود ندارد

این مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: شناخت زمان بسیار مهم است زیرا اکنون دشمنان اسلام در کمین هستند و انقلاب را خاری در چشمان خود می‌دانند بنابراین باید از نقشه‌های دشمنان آگاه باشیم و در برابر تصمیمات آنها بیدار و قاطع عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب نگاه تحقیر آمیز به بانوان شده است، افزود: اسلام نشان داد که میان مرد و زن هیچ تفاوتی وجود ندارد.

آیت الله نوری همدانی در ادامه گفت: امروزه وجود خانم‌های مجتهد، فقیه و آشنا با علوم اسلامی بسیار مهم است.

وی بیان کرد: ایمان به خداوند، عدالت، صداقت، راستی، درستی و پاکی توسط انقلاب زنده شده است.

این مرجع تقلید گفت: مستضعفان هر روز بیدارتر شده و چهره منفور استکبار شناخته‌تر می‌شود، یک سو آزادی خواهان و مستضعفان بیدار شده‌اند و زیر بار استکبار نمی‌روند و از سوی دیگر نیز دشمنان اسلام روز بروز در حال پررنگ کردن تجهیزات خود برای مقابله با اسلام هستند.

وی عنوان کرد: عربستان سعودی نوکر آمریکا و تربیت کننده داعش و دیگر گروههای این چنینی است و اکنون به جنگ با یمن پرداخته‌اند چون مردم یمن شیعه و با استکبار مخالف هستند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٢-١٣٩۴, ٠٠:۴۵

   

پر مبحث ترین ها