سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مانیفست حملات فیس بوکی(طنز)

کمیته انضباطی فوتبال این مملکت انقدر دل نازک و حساس است که یا رای انضباطی نمی دهد، یا اگر هم بدهد دوبار پس می گیرد!
محدثه نجف زاده در ستون طنز روزنامه 19 دی نوشت: با خبر شدیم کریستین رونالدو، این کاپیتان تیم ملی فوتبال پرتغال، این کاکرو یوگای زمان، این رقیب مسی درهرمکان ضمن آرزوی موفقیت برای ایران اظهار داشت مشکلی با کارلوس کی‌روش نداشته است.
واقعا حقش نیست الان سیل خروشان دریای ایرانیان فیس بوکی به سمت صفحه رونالدو حرکت کند؟ نه حقش نیست؟ البته قبلا عده ای از هموطنانمان برای رفع کدورت ها میان ما و مسی خان و برای اینکه از دل ستاره تیم آرژانتین برخی مسائل دربیاید به صورت غیر رسمی رفتند و عوضش در صفحه رونالدو مطالب خانوادگی گذاشتند اما به هر حال آیا این بار به صورت رسمی نباید رفت سراغ رونالدو؟ چرا هی هرکس از راه می رسد یک متلکی به فوتبال این کشور می گوید؟ اصلا موضوع توهم توطئه و بدبینی حاد و پارانویا نیست ها! نه! مسئله عرق و غرور و هویت و این چیزهای ملی است! دفعه قبل هم که چنان بلایی سر مسی آمد تقصیر خودش بود! نامبرده به چه حقی چننننند سال پیش برمی گردد و صاف صاف در چشم خبرنگار محبوب قلب ها، یعنی کامران نجف زاده نگاه می کند و می گوید در مورد فوتبال ایران شناختی ندارم؟ خب خوب است ما هم بگوییم مارادونا اهل مالدیو است؟ یا مثلا آرژانتین یکی از ایالات آلمان است؟ باور کنید بعد از اینکه تیم ملی فوتبال ما به خوشی و خرمی و بدون هیچ اگر و امایی توانست به جام جهانی برود این بدخواه مدخواهان حرکت کرده و در حال توطئه چینی برای تشویش اذهان جهانیان و فوتبال دوستان علیه ایران هستند! من می خواهم بدانم چرا مثلا رونالدو نباید بگوید " جای علی دایی در جام جهانی خالی است" یا مثلا نباید بگوید" امیدوارم نکونام در بازی ها صدمه نبیند" ها؟ چرا باید زرتی یک کلی گویی تحت عنوان " ضمن آرزی موفقیت " نثار فوتبال این کشور کند؟ نخیر! ما اصلادر کتمان نمی رود که ایشان قصد و نیت توهین و سرزنش و تحقیر نداشتند! به ما چه که ایشان قبلا با کی روش اختلاف نظر داشت؟ باید به فوتبال ما توهین کند؟ برای خودشان آرزوی موفقیت کنند! مگر ما موفق نیستیم؟ نه اصلا مگر موفقیت برای ما در حد یک آرزوی دور و دراز است که این حرف را می زند؟ چرا نگوید امیدوارم موفقیت های تیم ملی ایران ادامه داشته باشد؟ اصلا چرا نبایدهرچه ما می خواهیم بگوید و هرجا ما می خواهیم برود و هرچه ما می گوییم بپوشد؟ مگر انتظار زیادی است؟

اصلا حالا که اینطور است چنانچه آقای جمشید مشایخی قصد رفتن به اسپانیا و دلجویی از مسی را دارند سفارش می کنیم که در مسیرشان یک سری به ورزشگاه سانتیاگو برنابئو هم بزند و ناراحتی که طی روزهای آینده وارد دل رونالدو خواهد شد را هم برطرف کنند!

یک مطلبی را می گویم دلم می خواهد زین پس تمام ستاره های پلاستیکی جهان فوتبال گوش بگیرند و گوشواره کنند! و آن هم اینکه روحیه فوتبالیست های ایرانی و فوتبال دوستان ایرانی خیلی خیلی حساس است! اونقدر حساس که از وسط زمین پروانه جمع می کنند و برای انتقاد از یک بازیکن به جای فحش و بدوبیراه به خودش با مهربانی یادی از مادر و سایر اعضای خانواده اش می کنند! ستاره های پلاستیکی باید توجه کنند که همچنین ما تاب تحمل این توهین ها را هم در فوتبال کشورمان نداریم! اصلا ما در فوتبال این مملکت توهین نداریم! این حرف هایی که دوتا مربی درمورد عملکرد اقتصادی و سیاسی و اجتماعی و...همه چیزیکدیگر در نشست های مطبوعاتی پس از بازی ها می گویند همش از سر دوستی است! از سر برادری است! کمیته انضباطی فوتبال این مملکت انقدر دل نازک و حساس است که یا رای انضباطی نمی دهد، یا اگر هم بدهد دوبار پس می گیرد! قلب روسای باشگاه های این مملکت انقدر پوست پیازی است که یک کلمه از پول و اخراج بازیکن و این ها حرف نمی زنند، کلا برخی روسای باشگاه های فوتبال در ایران عزیز ما 2 عملکرد عمده دارند: یا برای بازیکنان بازنشسته شان بازی خداحافظی برگزار می کنند، یا چون نتوانستند بازی خداحافظی برای عده ای از بازیکنان سابق برگزار کنندو از خجالت همه دربیایند یک روز درمیان استعفا می دهند.....حالا با این همه روحیه حساس جناب رونالدو می گوید برای تیم ملی ایران آآآآرزوی موفقیت می کنم و مسی هم بدتر از رونالدو می گوید اصلا فوتبال این کشور را نمی شناسد؟ اگر حرفی دارند بیایند چشم در چشم و به خصوص در زمین فوتبال بگویند! دقیقا به همان شکلی که بازیکنان و مربیان حساس و دل نازک ایرانی در برابرداوران عمل می کنند و کاملا فیس در فیس یا حتی فرا فیس در فیس وبه شکلی که دماغشان در چشم و چال داور جای می گیرد مثل مررررررررد حرفشان را می زنند! این است مانیفست ما دست مریزاد! فعلا در حد همان حملات ملی فیس بوکی کافی است اما چنانچه چنین افاضاتی در آینده به خصوص در حول و حوش جام جهانی بیان شود به رهبر کره شمالی می گوییم بدهد گوینده را زنده زنده سگ های گرسنه ( به سبک اعدام شوهر عمه) بخورند تا بفهمند دنیا دست کیست!
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٠-١٣٩٢, ٠٢:٣۶

   

پر مبحث ترین ها